שתף קטע נבחר

פנייה למזוז: אמץ עמדת אמסלם נגד ביטול גיור

ח"כ הרב חיים אמסלם ניסח חוות דעת נגדית לזו של בתי הדין הרבניים, שקבעה שניתן לבטל גיור. יו"ר ועדת חוקה, ח"כ דוד רותם, קורא ליועץ המשפטי לממשלה לאמץ אותה כעמדת המדינה בבג"ץ ביטול הגיור, במקום חוות הדעת של בתי הדין

מלחמת חוות הדעת: יו"ר ועדת חוקה, ח"כ דוד רותם, מתכוון להגיש ליועץ המשפטי לממשלה חוות דעת הלכתית השוללת אפשרות של ביטול גיור ולבקש ממנו לאמץ אותה כעמדת המדינה בעתירה נגד הרב אברהם שרמן, במקום חוות הדעת של היועץ המשפטי של בתי הדין הרבניים, שנחשפה ב-ynet. המסמך החדש, חובר על ידי ח"כ הרב חיים אמסלם לבקשת ח"כ רותם.

 

ח"כ רותם אמר ל-ynet כי העמדה שהציג הרב ד"ר שמעון יעקובי, היועץ המשפטי של בתי הדין הרבניים, אינו משקף את עמדת הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, העומד בראש מערכת הגיור הממלכתית ומשמש גם כנשיא בית הדין הרבני הגדול. 

 

בתוך כך הגיש לפני הצהריים ח"כ אמסלם ליו"ר הכנסת ריבלין חיבור הלכתי, בן מאות עמודים בשם "זרע ישראל" ובו הוא קובע כי יש להבחין בין גרים "רגילים" לכאלה שהם צאצאים ליהודים שהתבוללו. בספר, שמציע דרכים לפתרון בעיית 300 אלף חסרי הדת החיים בישראל, נטען בין היתר כי שירות צבאי של עולי חבר העמים יכול להוות שיקול הלכתי לגיורם ובכל מקרה אין אפשרות הלכתית לבטל גיור שכבר נעשה.

 

תוך כדי כתיבת

החיבור, שלח אמסלם את מסקנותיו לרבנים כדי שיביעו את דעתם בסוגייה וזכה למספר הסכמות. עם זאת, הרב עובדיה יוסף, המנהיג הרוחני של מפלגתו ש"ס, והרב הראשי שלמה עמאר המזוהה עם דרכו ההלכתית, לא צירפו את חתימתם לחיבור.

 

אמסלם טוען כי בחודשים האחרונים ליוותה את מלאכת הוצאת הספר מסכת לחצים מצד גורמים קיצונים,"שכללה מכתבים אנונימיים, שיחות טלפון, איומים מרומזים ולחץ במטרה להניאו בכל מחיר מלהדפיס ולהפיץ את החיבור". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ רותם
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אמסלם
צילום: גיל יוחנן
מומלצים