שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עסקת שליט: "הדס לא יקבל מרחב תמרון נוסף"
  בעקבות הפרסום ב-ynet על ה"חבל" שקיבל השליח הישראלי, שמאפשר לו להמשיך לשאת ולתת עם המתווך הגרמני, מבהיר גורם מדיני בכיר כי לא יהיו פשרות מעבר לכך. המו"מ נמשך, ונתניהו מבהיר: רוצחים לא ישוחררו למקומות שמהם יסכנו חיים

  השליח הישראלי מתמרן במרחב מוגבל. "נתניהו לא נותן מרחב תמרון נוסף לדרגים המקצועיים שמנהלים את המשא ומתן להחזרת גלעד שליט", אמר אמש (יום ה') גורם מדיני בכיר, שהבהיר כי עמדתו של ראש הממשלה בנושא נחרצת. עם זאת, לדבריו, לשליח הישראלי חגי הדס עדיין מרחב תמרון, כפי שנחשף אתמול ב-ynet, שהוענק לו על-ידי פורום השביעייה, בדיונים שהתקיימו  לפני כשבועיים.

   

  בין היתר, נודע ל-ynet כי נתניהו, מגובה בחמישה מתוך ששת עמיתיו השרים לשביעייה, הכריע על מתן "חבל" נוסף להדס, ובאמצעות "אשראי" זה הוא מתנהל בימים אלה מול המתווך הגרמני גרהארד קונארד, והחמאס. לפי שעה, עדיין נראה כי התנאים לא בשלו לעסקה.

    

  גורם בכיר בסביבת נתניהו הוסיף: "ראש הממשלה עומד על כך שמחבלים מסוכנים מאוד וכאלה שרצחו במו ידיהם - לא ישוחררו למקומות שמהם יסכנו את חייהם של אזרחי ישראל". הוא ציין שנתניהו עצמו התבטא בימים האחרונים בשיחות סגורות כי "אנחנו עושים מאמצים גדולים להחזיר את גלעד שליט הביתה בריא ושלם, ונמשיך לעשות זאת לאורך זמן, אבל בכפוף לעמידה תקיפה ובלתי מתפשרת על האינטרסים הביטחוניים של ישראל".

   

  המשא-ומתן בין ישראל לחמאס בנושא עסקת השבויים נמשך בינתיים, ואינו נמצא במבוי סתום. המו"מ מתנהל על פי המרחב שאפשרה השביעייה להדס, המגדיר את רשימת האסירים הפלסטיניים שישראל מוכנה לשחרר בעסקה, כולל תביעה לגרש את אלה שהיא חוששת שעלולים להקים רשתות טרור חדשות בשטחים.  

   

  למרות האמירה המפורשת של לשכת ראש הממשלה הלילה, הרי שהמילה האחרונה טרם נאמרה. שר הביטחון אהוד ברק, המגובה בעניין זה על ידי הרמטכ"ל גבי אשכנזי, סבור שיש לעשות כל מאמץ ראוי שלא יגרום נזק לביטחון ישראל, כדי להביא לשחרור שליט. במקרה של מחלוקת בנושא, מעריכים בכירים במערכת המדינית, תכונס שוב השביעייה, על מנת לבחון את תשובת ישראל. 

   

  גורם ישראלי המקורב לעסקה האשים אתמול בשיחה עם כתב הרשת האמריקנית "פוקס ניוז", כי "כל זמן שהמגעים התנהלו על-ידי צוותי המו"מ, הכל עבד בצורה חלקה ומהירה. כעת, כשהפוליטיקאים מעורבים בתהליך, הוא כמעט מושהה, באופן שתיתכן אפילו נסיגה במגעים". לדברי הגורם, "מדובר בעסקה, לא בהסכם פוליטי ארוך טווח. הם כנראה התבלבלו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דעתו נחרצת. נתניהו
  צילום: AP
  המפגן למען שליט מחוץ לדיוני השביעייה, לפני שבועיים
  צילום: אוהד צויגנברג
  כל מאמץ. ברק
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים