שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרסום ראשון: נתניהו נועץ באולמרט בעניין שליט

  על רקע הדיווחים על העמדה הבלתי מתפשרת של בנימין נתניהו, נודע ל-ynet כי לפני כשבוע נועד לבקשתו עם קודמו, אהוד אולמרט. השניים דנו במשמעויות האסטרטגיות של שחרור מאות מחבלים. נתניהו שמע מדוע לא הבשילה עסקה בממשלה הקודמת, והביע "הבנה רבה" לשיקולי אולמרט

  מה הוביל את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להציב עמדה נחרצת ובלתי מתפשרת בעניין עסקת שליט? מלבד ששת חבריו לפורום השביעייה וצמרת מערכת הביטחון, נודע ל-ynet כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקש לפני כשבוע להתייעץ עם קודמו, אהוד אולמרט. השניים נפגשו בלשכת ראש הממשלה בירושלים ודנו בין היתר בעסקת שליט.

   

  בשיחה שקיימו, ביקש נתניהו לשמוע מפי אולמרט את הנתונים המדוייקים שמנעו את ביצוע העסקה במארס 2009, זמן קצר לפני הרכבת הממשלה החדשה. בשעתו, הוטחה ביקורת באולמרט, בעיקר מצד משפחת שליט ואנשי המטה לשחרור החייל החטוף, על כך שחזר בו לכאורה מהסכמות שיסללו את הדרך לעסקה.

   

  גורמים המעורים בפרטי המשא ומתן לשחרור שליט אמרו ל-ynet כי בתקופה האחרונה, ניסו גם גורמים שונים המכירים את פרטי העסקה, ובהם חברים בפורום השביעיה, להציג בפני נתניהו נתונים "לא מדוייקים" אודות השלב הקריטי שאליו הגיע המשא ומתן לשחרור החייל החטוף בימיה האחרונים של ממשלת אולמרט, ואודות הסיבות שהובילו לדחיית העסקה.

   

  בפגישה עם נתניהו, הציג אולמרט את כל ההסכמות שהושגו וכן את כל השיקולים שהובילו לדחיית העסקה. ראש הממשלה וקודמו דנו גם במשמעויות האסטרטגיות של עסקה אפשרית הכוללת שחרור מאות מחבלים פלסטינים מהכלא הישראלי. נתניהו ביקש מאולמרט הבהרות בנוגע לקווים האדומים שמנעו את ביצוע העסקה בתקופת כהונתו של אולמרט. גורמים בכירים ציינו כי "בפגישה בין ביבי לאולמרט לא היתה שורה תחתונה ולא התקבלו החלטות". עם זאת, נתניהו הביע בשיחה "הבנה רבה לשיקולים שהיו בשעתו ושמנעו את ביצוע העסקה".

   

  אמש הבהיר גורם מדיני בכיר כי "נתניהו לא נותן מרחב תמרון נוסף לדרגים המקצועיים שמנהלים את המשא ומתן להחזרת גלעד שליט". הגורם ציין כי "ראש הממשלה עומד על כך שמחבלים מסוכנים מאוד וכאלה שרצחו במו ידיהם - לא ישוחררו למקומות שמהם יסכנו את חייהם של אזרחי ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט ונתניהו בהשבעת הכנסת
  צילום: רויטרס
  גלעד שליט
  צילום: רויטרס
  מומלצים