שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מצרים: הפוליטיקאי הבריטי שהגיע לעזה - לא רצוי
  לאחר שג'ורג' גאלווי, שהוביל שיירה לרצועת עזה, עזב את מצרים בחזרה ללונדון, הודיע משרד החוץ בקהיר כי הוא לא יוכל לשוב למצרים משום שהסית במהומות באל-עריש

  מצרים מתחשבנת עם מי שפגע בה: חבר הפרלמנט הבריטי, ג'ורג' גאלווי, שהשתתף במשלחת הסיוע לעזה, שעיכובה הוביל למהומות השבוע באל-עריש, הוכרז בצהריים (יום ו') כאישיות בלתי רצויה במצרים. הוא לא יוכל לשוב יותר למדינה.

   

  מצרים האשימה את גאלוויי כי הסית ועורר יחד עם משתתפים בשיירה את המהומות בשטחה, ואף איים יחד עם משתתפים בשיירה להצית מכוניות במתחם של נמל אל-עריש. 


  גאלווי. אישיות בלתי רצויה (צילום: AP)

   

  בהודעה שפרסם משרד החוץ בקהיר נאמר כי חבר הפרלמנט הבריטי, שהוביל את שיירת הסיוע האזרחית רבת המשתתפים "עורק החיים 3", ממצרים דרך מעבר רפיח לרצועת עזה, אמר בראיונות לכלי התקשורת כי לא ירצה לשוב עוד למצרים לעולם. למרות זאת, הוא לא מצא חלופה אחרת לצאת מרצועת עזה, שב למצרים בחסותם של כוחות הביטחון המצרים, והמריא מקהיר הבוקר בחזרה ללונדון.

   

  ביום שלישי פרצו חבר הפרלמנט הבריטי ומאות חברי המשלחת שהיו איתו, שער בנמל אל-עריש וחסמו שתי כניסות אליו באמצעות מכוניותיהם. המשטרה השתמשה בזרנוקי מים כדי להדוף אותם, אולם המפגינים יידו אבנים על השוטרים, ואלה היכו אותם בתגובה באלות וירו גז מדמיע. באירוע נפצעו 55 בני אדם.

   

  המפגינים זעמו על החלטת הרשויות במצרים לאפשר להם להעביר דרך מעבר רפיח, שבגבול בין מצרים לרצועה, רק 139 מבין 198 רכבי הסיוע שלהם, ועליהם מזון וציוד רפואי. את 59 כלי הרכב הנותרים הודיעה מצרים כי תאפשר להעביר דרך מעבר אל-עוג'ה, שנשלט על-ידי ישראל.

   

  מצרים הזהירה אתמול את חמאס כי יש גבול לסבלנותה וכי כל ניסיון להתגרות בכוחות הביטחון של מצרים צפוי לגבות מחיר. דובר משרד החוץ אמר כי מצרים הופתעה מ-43 מכוניות "חסרות כל אופי הומניטרי שלא נשאו כל מוצרי סיוע ואשר לא דווח עליהם לשלטונות". עוד נאמר בהודעת מצרים כי רבים ממי שהשתתפו בשיירה גילו, למרבה הצער, את היקף האיבה העיוורת לבני העם המצרי, למרות כל הסיוע שהגיש למשלחת. "כוחות הביטחון של מצרים נקטו באיפוק לתוקפנותם של אלה שעוררו את מעשי האלימות ואשר מעשיהם גובלים בפשעים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  גאלווי. לא יחזור לקהיר
  צילום: AFP
  העימותים באל עריש
  צילום: AFP
  מומלצים