שתף קטע נבחר

ההרוגים בפיגוע ברצועה: גד מרשה ויונתן ורמולן

שוטר וחייל נוספים נפצעו באורח בינוני וקל מן המטען שהופעל ביום חמישי בסמוך למחסום סופה בדרום הרצועה

קצין הגששים סרן גד מרשה, בן 30 מקריית ארבע, ושוטר מג"ב יונתן אסף ורמולן, עולה חדש בן 29 ממושב בן שמן, נהרגו ביום חמישי בהתפוצצות מטען סמוך למחסום סופה שבדרום רצועת עזה. בהתפוצצות נפצעו גם שוטר משמר הגבול וחייל צה"ל, המאושפזים במצב בינוני וקל בבית החולים "סורוקה" בבאר-שבע. הג'יהאד האיסלאמי לקח אחריות על הפיגוע.
בצה"ל מעריכים כי מניחי המטענים התכוונו לגרור את חיילי צה"ל לתוך זירת מטענים, לאפשר להם לגלות את המטען הראשון ולהפעיל את המטען השני לאחר מכן. מבדיקת שרידי שני מטענים שנמצאו במקום עולה כי לפחות אחד מהם הופעל באמצעות טלפון סלולרי וקיימת סבירות מסוימת שגם המטען השני הופעל בצורה דומה.
סוג המטענים, שהינו חדש יחסית בזירה, התגלה באחרונה על ידי צה"ל לפני כשבועיים. כוח שזיהה מטען לפני שבועיים שמע טלפון סלולרי מצלצל וכעבור שניות אחדות התפוצץ המטען. בעקבות אותו מטען קיבלו כוחות צה"ל ומג"ב שפועלים בשטחים הנחיה לשים לב לצלצולים של טלפונים סלולריים, מחשש שייפגעו ממטענים.

פעילות יזומה

ראש הממשלה ושר הביטחון, אהוד ברק, הורה בעקבות הפיגועים לצה"ל ולשירותי הביטחון על שורה של צעדים: הלילה הושב הסגר המלא על שטחי יהודה שומרון ועזה, לאחר שלפני חג המולד הקל צה"ל את הסגר ואיפשר לפלסטינים להיכנס לשטחי ישראל.
במקביל הורה ברק לכוחות הביטחון לחזור לפעילות היזומה ברחבי השטחים, שהופחתה בימים האחרונים, על-מנת לפגוע במתכנני הפיגועים. בנוסף הוחמרו ההגבלות על כניסת פלסטינים לישראל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דובר צה ל
גד מרשה ז"ל. היה קצין גששים
צילום דובר צה ל
צילום דייגו מיטלברג
פצוע מהפיגוע מגיע לבית החולים
צילום דייגו מיטלברג
מומלצים