שתף קטע נבחר

גלגל האופניים שאוגר אנרגיה לעליות

הכירו את גלגל קופנהגן: מנגנון צבירת אנרגיה בהשראת פורמולה 1, חיישנים שמאפשרים לשלוט במהירות ואפילו מנעול חכם נגד גניבות - הגלגל החדשני שישדרג לכם את האופניים ויהפוך את הנסיעה לנוחה יותר - ו"ירוקה" יותר

"גלגל קופנהגן" - גלגל אופניים חדשני וחכם המאפשר לאגור אנרגיה, הוצג לראשונה על ידי חוקרי MIT (המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס), במהלך ועידת האקלים שהתקיימה בקופנהגן לפני כחודש.

 

 

במבט ראשון נראה הגלגל כמו גלגל אופניים רגיל, אלא שבמרכזו ניצבת צלחת גדולה ואדומה שמציעה שילוב ייחודי של פונקציות, העתידות להפוך את חווית הרכיבה בעיר לנוחה, מהנה וקלה יותר.

 

מטרת "ממציאי הגלגל", היא לקדם רכיבה על אופניים בערים באמצעות הפיכת חווית הרכיבה לנוחה יותר, כך שאפילו עליות תלולות או מרחקים ארוכים לא יהוו יותר תירוץ לנסיעה ברכב.

 

הגלגל החדש כולל פטנט שמאפשר לרוכב לאגור אנרגיה באמצעות לחיצה על הבלמים, ולעשות בה שימוש בעת הצורך, כמו למשל בעת רכיבה בעלייה או כאשר הרוכב מתעייף.

 

צבירת האנרגיה מתבצעת באמצעות שימוש באנרגיה הקינטית שמייצר הרוכב, הקרויה גם "אנרגיית תנועה" - האנרגיה שגוף רוכש כתוצאה מהתנועה שהוא מבצע, התלויה במסת הגוף ובמהירותו.

 

איסוף נתוני זיהום אוויר

ההשראה למנגנון הגלגל התקבלה ממערכת ה-Kinetic Energy Recovery System) KERS), המוטמעת בין היתר בכלי רכב המתחרים במרוצי פורמולה 1. מערכת זו מאפשרת לאגור בסוללה אנרגיה קינטית במהלך הבלימה של המכונית, מה שמאפשר לנהג להשתמש ב-80 כוחות סוס נוספים בכל הקפה.

 

גלגל קופנהגן פועל באופן דומה - כאשר הרוכב בולם, האנרגיה הקינטית נאגרת על ידי מנוע חשמלי ואז מאוחסנת בסוללות שנמצאות בתוך הגלגל, באופן שמאפשר לו לקבל בחזרה אנרגיה זו בעת הצורך. המנגנון כלול בגלגל האופניים עצמו ואין שום צורך בתוספים אלקטרוניים, באופן שמאפשר לשדרג כל זוג אופניים רגיל באמצעות החלפת הגלגל.

 

האינדקס הירוק

ילדים ירוקים

ילדים ירוקים

מתנה ירוקה

מתנה ירוקה

טיפוח אורגני

טיפוח אורגני

משלוחים אורגניים

משלוחים אורגניים

תיירות אקולוגית

תיירות אקולוגית

גינה אורגנית

גינה אורגנית

מלבד מנגנון צבירת האנרגיה, גלגל קופנהגן כולל פונקציות נוספות. כך למשל, הוא כולל שורה של חיישנים וחיבור בלותוט' לסלולארי של הרוכב, המאפשרים לנטר את מהירות האופניים, כיוון הנסיעה והמרחק שעבר, לאסוף נתונים על זיהום אוויר ואפילו לסמן את מיקום החברים של הרוכב.

 

בנוסף, הגלגל כולל מנעול חכם נגד גניבות: במקרה שמנסים לגנוב את האופניים, המנעול עובר למצב שבו הוא אוגר את האנרגיה מחדש ומייד שולח לבעל האופניים הודעת טקסט.

 

אב הטיפוס הראשון של "גלגל קופנהגן" ייכנס לייצור בשנה הבאה. מנכ"ל עיריית קופנהגן כבר הודיע שעירו תהיה העיר הראשונה בעולם שתספק לכל עובדי העירייה אופניים עם גלגלי קופנהגן כתחליף לרכבי העירייה, זאת במסגרת המטרה להפוך את קופנהגן לבירה נטולת הפחמן הראשונה בעולם עד 2025.

 

מחפשים מוצרים ירוקים? מיטב המוצרים והשירותים הירוקים בישראל מחכים לכם באינדקס העסקים הירוקים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלגל קופנהגן
באדיבות MIT media relations
מדוושים בנוחות
באדיבות MIT media relations
מומלצים