שתף קטע נבחר

"השוטרים השתינו עלי והחדירו לי קנה של נשק"

לידי ynet הגיעה התלונה שהגיש הגנב הפלסטיני על התעללות. לדבריו השוטרים היכו אותו, הניחו צואה על ראשו, שמו קליפות בננה מאחורי אוזניו - ותיעדו את הכל בסלולרי. בינתיים שוחררו חמישה שוטרים שנחקרו, אחרים יובאו להארכת מעצר

"הם דחפו לי קנה של נשק לישבן, שפכו עלי אשפה, שמו סמרטוט מרוח בצואה על הראש, והשתינו עלי" - אלה רק חלק מההאשמות הקשות שעולות מהתלונה שהגיש עלאן אבו נג'מה, פלסטיני בן 27 תושב חברון, נגד שוטרים מתחנת תל-אביב צפון במרחב ירקון. במחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים ממשיכים לחקור את טענותיו של הפלסטיני, שנחשפו מוקדם יותר לראשונה ב-ynet, כשעשרה שוטרים עוכבו לחקירה. בינתיים שוחררו חמישה מהם לבתיהם, אחרים יובאו להארכת מעצר.

 

חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים פשטו בצהריים על משטרת מרחב ירקון, ועיכבו לחקירה עשרה מאנשיה - שוטרי יס"מ ובלשים, בהם קצין אחד - בחשד שהתעללו באבו נג'מה. הפלסטיני נעצר בסוף דצמבר אחרי שגנב אופנוע יקר ערך, וניסה לסחוט את בעליו. אבו נג'מה התקשר בשעתו לבעל האופנוע, והציע להשיב לו את כלי הרכב תמורת 40 אלף שקלים. אחד הבלשים התחזה לבעלים, נפגש עם הגנב, ויחד עם חבריו עצר אותו. כתב אישום הוגש נגדו בשבוע שעבר.

 

לידי ynet הגיעה התלונה שהגיש אבו נג'מה, וממנה עולה תמונה קשה של התעללות, שמידת אמיתותה עודנה נבדקת כאמור. בתלונה גולל אבו נג'מה את גירסתו לרגעי המעצר בצומת בית חגי, כשהבלש שהתחזה לבעל האופנוע נתן לו שקית עם כסף, ואז התערבו חבריו. "התנפלו עלי בין שבעה לשמונה שוטרים", טוען אבו נג'מה. "אחד מהם קפץ עלי, הפיל אותי לרצפה, וקשר את ידיי באזיקים מאחורי הגב". לטענתו, בעודו שרוע על הרצפה הגיעו שאר השוטרים, והחלו להכות אותו נמרצות בכל חלקי גופו באגרופים וכלי נשק. "הם בעטו בי עד זוב דם", סיפר.

 

אבל לפי אבו נג'מה, שמיוצג על-ידי עורך הדין אנור באשיר, ההתעללות לא הסתיימה בזירת המעצר, אלא נמשכה בתחנת המשטרה בקריית-ארבע שאליה הועבר. "הם דחפו אותי לחדר השירותים, והמשיכו לקלל אותי, תוך שימוש במילות גנאי קשות במיוחד", טען. "הם אמרו שהם יזיינו אותי ואת אמא שלי, ואחד מהם דחף לי רובה M-16 לישבן. השוטרים שפכו לי על הראש אשפה ושאריות של סיגריות ממאפרות, תוך שהם לועגים לי וצוחקים עלי".

 

הטענות שתקף שוטרים נעלמו באישום

לדבריו, השוטרים ביצעו את המעשים כשאחד מהם מצלם אותו באמצעות הטלפון הסלולרי, ואחרים משתינים על בגדיו. "הם שמו לי קליפות בננה מאחורי האוזניים וסמרטוט מלוכלך בצואה על הראש, ואז הצטלמו לידי עם אותו טלפון נייד, כשהם צוחקים וקוראים לי קוף". בהמשך הועבר אבו נג'מה למעצר במשטרת תל-אביב צפון של מרחב ירקון, ואחר-כך לבית החולים איכילוב, שם נמצא לו דם בשתן.

 

באותו יום שבו הובא אבו נג'מה להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל-אביב הורה השופט להעבירו לבדיקות נוספות בבית החולים, ולמסור את החומר למחלקה לחקירות שוטרים. בסיום תלונתו למח"ש כותב אבו נג'מה: "אני רוצה לציין כי אין

שום הצדקה למעשיהם האלימים והמשפילים של אותם שוטרים, מה עוד שמהרגע הראשון שעצרו אותי לא התנגדתי למעצר, ורק התחננתי בפניהם שיפסיקו להכות בי".

 

במשטרה טענו לאחר מעצרו של אבו נג'מה כי הוא ניסה להימלט ותקף את השוטרים, אולם בכתב האישום שהוגש נגדו בשבוע שעבר לבית משפט השלום בתל-אביב, לא מופיע כל סעיף הנוגע לתקיפה שכזו. סעיפי האישום נגדו עוסקים בגניבת רכב, נטילת נכסים לשם סחיטה וכניסה לישראל שלא כחוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו נגמה אחרי מעצרו. "צחקו וקראו לי קוף"
באדיבות עו"ד אנור בשיר
באדיבות עו"ד אנור בשיר
אחרי המכות. "הם אמרו שיזיינו אותי"
באדיבות עו"ד אנור בשיר
מומלצים