שתף קטע נבחר

איפה הילד? שר קרליבך

רגע לפני המופע הגדול של שירי קרליבך - "הנשמה לך", נערכה הופעה המבוססת על שיריו גם בקיבוץ יגור. קבלו את חמי רודנר שר את "למען אחיי ורעיי"

לכאורה, כך הסטיגמה, הקשר היחיד בין שירי רבי שלמה קרליבך לבין חמי רודנר הוא שם השיר "גאולה". אבל מתברר שככל דעה קדומה אחרת - גם זו חוטאת לאמת. מספיק לראות את האופן שבו הוא ביצע את "למען אחיי ורעיי" במופע שירי קרליבך שנערך במוצאי שבת בקיבוץ יגור, ולהבין שהחיבור הוא עמוק הרבה יותר.

 

"אחד הדברים הנפלאים ביצירה של קרליבך זה שהוא לקח טקסטים דתיים והצליח להפוך אותם לנגישים לכולם באמצעות מנגינה מדבקת ולחנים קליטים", אומר רודנר בשיחה עם ynet. "עד לפני שנתיים, כשהשתתפתי במופע שמבוסס על שיריו, לא הכרתי את היצירה שלו בצורה מעמיקה, אבל בהחלט זכרתי הופעות שלו בטלוויזיה, וגם הכרתי שירים שלו שניגנה התזמורת בקיבוץ בגבעת ברנר. אבא שלי היה נגן סקסופון בתזמורת ושירי קרליבך היו חלק מהרפטואר".

 

מדוע בחרת לשיר דווקא את "למען אחיי ורעיי"?

 

"מדובר בשיר שאני מאוד אוהב. את הלחן, כך מספרים, כתב קרליבך בעת ביקור במוסקבה, אי שם בשנות ה-70. באותה תקופה זו הייתה קהילה נרדפת, ואומרים שעוד במהלך הביקור הוא לקח את הפסוק הזה מתהילים ועיבד אותו".   

 

במוצאי שבת הקרוב (16/1/10) ייערך בהאנגר 11 מופע של שירי קרליבך תחת הכותרת "הנשמה לך". במופע, שהופק על-ידי רנ"י הפקות (כרטיסים בקסטל), יופיעו בתו של ר' שלמה, נשמה קרליבך, ושורה של אמנים מובילים: דין דין אביב, אתי אנקרי, מאיר בנאי, שלמה בר, שי גבסו, דוד ד'אור ומיקה קרני. רודנר לא ישתתף במופע מאחר שעוד קודם לכן נקבעה לו הופעה בתאריך זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חמי רודנר
צילום: רותם פלדנר
נשמה קרליבך
מומלצים