שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "קלינטון הזהירה את אובמה מחיי המין של בעלה"
  ספר העוסק במערכת הבחירות לנשיאות ב-2008 חושף את השיחה שבה הפציר הנשיא הנבחר ביריבתו לשעבר להתמנות למזכירת המדינה. קלינטון הזהירה כי בעלה ניהל רומנים גם אחרי פרשת לוינסקי, אך אובמה התעקש: "אני זקוק לך נואשות"

  הילרי קלינטון ניסתה לשכנע את ברק אובמה לא למנות אותה למזכירת המדינה האמריקנית מחשש שחיי המין של בעלה ישובו לכותרות ויגרמו נזק לממשל החדש. ספר חדש שיצא לאור בארצות הברית חושף כי קלינטון הסכימה לקבל את התפקיד רק לאחר שידולים מצד אובמה שאמר לה בבירור: "אני זקוק לעזרתך".

   

  ספר חדש, העוסק במערכת הבחירות לנשיאות ב-2008, מגלה כי במהלך הפריימריז של המפלגה הדמוקרטית הקימה הסנאטורית דאז קלינטון "חדר מצב" לחקירת עשרות הרומנים שניהל בעלה, הנשיא לשעבר ביל קלינטון, בשנים האחרונות. קלינטון, שהאמינה באותה תקופה שניצחונה בפריימריז ובבחירות מובטח, הקימה צוות בדיקה מיוחד לצורך בקרת נזקים.

   

  לטענת מחברי הספר, קלינטון נדהמה לגלות שבין מערכות היחסים הרבות שניהל בעלה היתה אחת שנמשכה עד 2006 - שנים ארוכות אחרי חשיפת פרשת מוניקה לוינסקי בשלהי שנות ה-90. לכן, כשאובמה פנה אליה אחרי נצחונו בבחירות לנשיאות והציע לה את תפקיד מזכירת המדינה - היא סירבה.  


  קלינטון ואובמה במהלך מסע הבחירות (צילום ארכיון: AP)

   

  חרף עמדתה של קלינטון התעקש אובמה שהיא המועמדת הטובה ביותר לתפקיד. הוא טילפן אליה פעם נוספת והפציר בה להתמנות לדיפלומטית מס' 1 של ארה"ב, בטענה שארצות הברית זקוקה לה. קלינטון השיבה: "יש בעיה אחת - בעלי. אתה ראית איך זה נראה. אם אני אקבל את התפקיד הזה יהיה פה קרקס. מדי יום תצוץ שערוריה חדשה ואתה תאלץ להתמודד עימה". אובמה השיב: "אני מבין, אבל אני זקוק לך באופן נואש, ואני מוכן לחיות עם בעלך".

   

  מחברי הספר, מרק הלפרין וג'ון הלדמן, סיפרו בראיון לתוכנית "60 דקות" כי היה זה רגע יוצא דופן שבו קלינטון הודתה בפני יריבה מהפריימריז שבעלה מהווה בעיה, בעוד שהוא העז לחשוף בפניה את נקודות התורפה שלו. "נוכח
  המשבר הכלכלי ולנוכח כל הדברים שאני צריך להתמודד אתם, אני זקוק לעזרתך", סיכם אובמה. בשיחה הלילית ההיא נוצר הקשר בין אובמה וקלינטון, ששכנע אותה לשנות את דעתה ולקבל על עצמה את תפקיד מזכירת המדינה.

   

  הספר החדש "Game Change", המתאר את מערכת הבחירות לנשיאות ב-2008, מוסיף לככב בכלי התקשורת האמריקניים. בין היתר הוא עשה אתמול כותרות לאחר פרסום דבריו של מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט, הארי ריד, שתיאר את אובמה כ"שחור בהיר" וטען שהוא עושה שימוש בסגנון דיבור "אפרו-אמריקני" רק כשהדבר משמש את צרכיו הפוליטיים. הספר גם תיאר התבטאות גזענית של ביל קלינטון ביחס לאובמה ואת הזלזול שהפגין הסנאטור ג'ון מקיין כלפי מושלת אלסקה דאז שרה פיילין.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "חדר מצב". הילרי קלינטון
  צילום: רויטרס
  לא מפחד משערוריות. אובמה
  צילום: AP
  לא מפסיק. ביל קלינטון
  צילום: AP
  מומלצים