שתף קטע נבחר

החלטה על הוויזות לאוקראינה: בעוד שבועיים

מזכיר הממשלה הביע תקווה כי שרי ש"ס וישראל ביתנו יצליחו ללבן עד לדיון את המחלוקת העמוקה בסוגייה. בש"ס ממשיכים להתנגד ליוזמה בתוקף, והציגו את עמדת משרד המשפטים - שלפיה תופעת הסחר בנשים מאוקראינה מוכרת בכל העולם

אחרי הוויכוח - הממשלה תכריע. הצעת שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, לבטל את הצורך באשרת כניסה (ויזה) לישראל עבור תיירים מאוקראינה, תעלה לדיון בישיבת הממשלה בעוד כשבועיים - כך קבע היום (ב') מזכיר הממשלה, צבי האוזר.

 

מיסז'ניקוב, שטען כי המהלך עשוי לשלש את מספר התיירים מהמדינה המזרח-אירופית בארץ, נקלע לעימות סוער מול שר הפנים, אלי ישי, שהאשים כי "אוקראינה היא המקור לזנות ולסחר בבני אדם".

 

לדברי שר התיירות, בדומה לסוגייה הנדונה - התבדו בעבר חששות דומים של שרי ש"ס, לאחר ביטול הדרישה לוויזה לתיירים מרוסיה - שהביא לזינוק של פי חמישה במספר המבקרים המגיעים ממנה לישראל.

 

הדיון בנושא, שנערך היום במשרד ראש הממשלה, נערך על רקע מחלוקת נוספת שהתגלעה אתמול בין ישראל ביתנו לבין ש"ס - הפעם באשר לדרישה להעלאת בני הפלשמורה. בעוד שבש"ס מתבצרים בעמדתם בסוגיית ביטול הוויזה לאוקראינים, נרשמת בישראל ביתנו התנגדות חריפה לפעול לזירוז עלייתם של השוהים באתיופיה.

 

בדיון העלו נציגי ש"ס חוות דעת רשמית של משרד המשפטים, שלפיה מתנגד גם העומד בראשו, השר יעקב נאמן, לביטול הוויזה, בטענה כי הסכנה הנובעת מהיקף תופעת הסחר בנשים באוקראינה מתועדת בדוחות בינלאומיים ומוכרת למדינות רבות בעולם.

 

מאידך, הציג סמנכ"ל משרד החוץ, פיני אביב, נתונים באשר למדיניותה של ארצות הברית בנושא - שלא מסתייגת מהסרת הדרישה לאשרת כניסה לאזרחים אוקראינים.

 

אביב אמר כי משרדו ימשיך במאמציו להיאבק ככל האפשר בתופעת הסחר בנשים, אך הדגיש כי אין בכך כל סתירה באשר לעמדתו החד משמעית, התומכת בביטול הצורך באשרות.

 

עם תום הישיבה, הביע האוזר תקווה כי עד לדיון בנושא בעוד כשבועיים ילובנו כל הסוגיות המקצועיות והמחלוקות בין הניצים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיסז'ניקוב. מעודד תיירות
צילום: דודו אזולאי
ישי. חששות מסחר בנשים
צילום: אבי מועלם
מומלצים