שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  חיפה: נדרס הזאב שברח מגן החיות הלימודי
  מזה כשנה וחצי שוטט זאב אפור צעיר ברחובות חיפה, לאחר שברח מגן החיות הלימודי בעיר. הפעולות ללכידתו עלו בתוהו ותושבים רבים צפו בו מדי לילה מחפש מזון. בתחילת השבוע, דיווחו תושבים על פגר של זאב, שככל הנראה נדרס ונמצא מת באחת הגינות במרכז הכרמל

  סוף עצוב לזאב האפור שברח בנובמבר 2008 מגן החיות הלימודי בחיפה, לאחר שנדרס בתחילת השבוע במרכז הכרמל בחיפה, כך דווח היום (ג') ב"ידיעות אחרונות".

   

  ברשות הטבע והגנים סברו לאורך כל תקופת החיפושים ונסיונות הלכידה של הזאב כי הסיכויים ללכוד אותו נמוכים ביותר, ובינתיים התושבים המתגוררים בסמוך לגן החיות נתקלו בו משוטט מדי ערב ומחפש מזון בסמוך לבתיהם. יואב רטנר, המטפל הראשי בגן החיות, סיפר כי התקבל דיווח מתושבים שמצאו בגינת אחד הבתים פגר של זאב. לדבריו, נמצאו סימני דריסה על גופו של הזאב, דבר ששלל הרעלה.

   


  צילום: דימה גולדין

  זאבה בגן החיות הלימודי בחיפה (צילום: דימה גולדין )

   

  שני גורי זאב אפור, זכר ונקבה, הגיעו לפני כשנתיים לגן החיות מרשות הטבע והגנים לאחר שנמצאו במצב קשה בטבע. הם הועברו ללהקה המזדקנת של גן החיות, ולאחר טיפול רפואי השתלבו בתצוגת הזאבים שמנתה ארבעה פרטים.

   

  בנובמבר 2008 הצליח הזאב הצעיר לקפוץ מעל גדר התצוגה ולברוח. בגן החיות לא יודעים עד היום להסביר כיצד זה קרה, וטוענים כי התצוגה נבנתה על פי התקנים של ארגוני גני החיות הבינלאומיים, ואף עברה שיפורים נוספים. "למרות כל המאמצים, ועל אף העובדה שהוספנו גידור מעל לתקן ואמצעי חסימה אחרים, הזכר הצליח לצאת", סיפר בשעתו רטנר שהדגיש שהזאב אינו מסוכן לציבור ופוחד מבני אדם.

   

  בגן החיות הבהירו שהזאב שברח מחוסן ואינו נושא מחלות. בדיונים ראשונים בין הגופים הנוגעים בדבר, שנערכו לאחר הבריחה, הוחלט שלא לדווח עליה כדי למנוע בהלה בציבור. ההחלטה נבעה מכך שבשטח ישנם גם תנים, שועלים ואף זאבי בר.  

   

  גורמים בעיריית חיפה סיפרו כי למוקד העירוני הגיעו במהלך שנת 2009 רק תלונות בודדות של תושבים בנוגע לזאב המשוטט בעיר. גם ברשות הטבע והגנים,

  הביעו כבר לאחר שנודע על דבר בריחתו של הזאב, ספק רב בנוגע לאפשרות לכידתו. בגן החיות בחיפה קיוו כי הזאב ייתפס, אך לא הבטיחו שאם יקרה הדבר הוא אכן יושב בחזרה לחיים בגן החיות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זאב גן החיות בחיפה. צילום ארכיון
  צילום: Peter Nikolsky
  מומלצים