שתף קטע נבחר

ניו יורק: נהג מונית החזיר לתיירת 21 אלף דולר

מוקול אסאדוזאמן שעובד כנהג מונית במנהטן יכול היה לשפר את מצבו הפיננסי תוך שנייה אם היה שומר 21 אלף דולר שאיבדה אצלו תיירת קשישה מאיטליה. אבל הוא החליט לאתר אותה, ונסע לשם כך 80 ק"מ

כמה פעמים שמענו את האמירה השחוקה "בניו יורק , אתה יכול לשכב מעולף או פצוע על המדרכה - ואנשים יעברו מעליך בלי לסייע"? מסתבר שגם בכרך המפורסם בעולם יש הפתעות, ואפילו כאלה ששוות כסף רב.

 

נהג מונית ניו יורקי זכה לתשבוחות על האופן שבו פעל, לאחר שטרח לאתר תיירת איטלקייה שאיבדה ברכבו 21 אלף דולר במזומן. פליציה לטיארי (72) השאירה את הארנק שלה במונית שבה נסעה במנהטן בערב חג המולד. בארנק שמרה התיירת הקשישה את הכסף להוצאות החופשה שלה ושל שישה מבין קרוביה.

 

השוטרים שאליהם פנו התיירים האיטלקים בבקשה לעזרה השיבו להם שלא יתלו תקוות רבות בכך שהכסף ימצא את דרכו בחזרה אליהם. ואולם למזלם של האיטלקים, הם "נפלו" על נהג מונית מזן מיוחד.

 

הנהג שבמוניתו נשאר הארנק התפוח נסע כ-80 ק"מ לכתובת בלונג איילנד שמצא בין המסמכים.

 איש לא היה בבית שאליו הגיע הנהג, ועל כן הוא השאיר פתק שעליו רשם את שמו ומספר טלפון שבו ניתן להשיג אותו. מאוחר יותר שב למקום עם הכסף האבוד.

 

מריה רוסריה פלונגה, בתה של לטיארי, סיפרה מאיטליה כי הנהג, מוקול אסאדוזאמן, כתב בפתק שהשאיר: "אל תדאגי פליציה, אני אשמור על הכסף בבטחה..."

 

כל הניסיונות לראיין את הנהג הישר עלו בתוהו, ואולם ידוע כי הוא סירב לקבל פרס על מעשהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני שדה
אל תסמכו על המזל - שימרו על הארנק...
צילום: דני שדה
מומלצים