שתף קטע נבחר

הג'וקר

כבר כמה חודשים שאיזה אחד שמזדהה רק בשם isildur1 משגע את המקצוענים באתר הפוקר "פול טילט". כנראה שהדרך הכי טובה לשמור על פני פוקר היא להיות חסר פנים

שאלה מטרידה מעסיקה את עולם האונליין־פוקר מאז אמצע ספטמבר: מיהו isildur1? כן, ברור, איסילדור מ"שר הטבעות". הוא לא הצליח להשמיד את הטבעת לפני 10,000 שנה, אז היום הוא משחק פוקר 24 שעות ביממה כדי להתאושש מזה. אבל האמת היא שחוג שחקני ההיי־סטייקס פוקר ברשת הוא מצומצם למדי, כולם מכירים את כולם היטב, ורובם לא צרכנים כבדים של כתבי טולקין.

 

בימים רגילים, החבורה הזאת משחקת בסכומים כל כך גבוהים שהם גורמים לאנשים רגילים לטפטף דם מהאף. פטריק אנטוניוס, פיל אייבי, בריאן טאונסנד, זיגמונד וכמובן טום "דרררר" דוואן - כולם אנשים שמסוגלים לשחק בכמה שולחנות במקביל, עם לימיטים שנעים בין 100־200 ל־500־1,000 דולר לשולחן, ולפעמים להרוויח או להפסיד מיליון דולר בסשן. אבל מאז ש־isildur1 הופיע באתר - אף אחד לא יודע בדיוק מאיפה, אבל כולם מניחים שהוא שוודי עקב ה"מבטא" הטקסטואלי שלו - הימים הפכו למאוד לא רגילים. בהתחלה הוא נראה כמו עוד דג שייטרף בזריזות על ידי כרישי הרשת; הוא התחיל במשחק מזומן עם בליינדים של 25־50 דולר, ולא עשה רושם גדול במיוחד. אבל ב־16 בספטמבר הוא התיישב מול חסיב קוראשי בשולחן של 100־200, ולקח לו חצי מיליון דולר. יומיים הוא התנדנד למעלה ולמטה עם הסכום הזה, ואז התייצב מולו טום "דרררר" דוואן.

 

למשחקי היי־סטייקס כאלה, עם בליינדים של 500־1,000 דולר, יש יותר רייטינג מאשר למשחק כדורגל בליגת העל, וכמעט כל הצופים היו בטוחים שדרררר יבלע את הדג החדש. אבל ארבעה ימים של סשנים של 12 ו־14 שעות עברו, והופ - דרררר איבד שלושה מיליון דולר. אחרי עוד שלושה ימים הוא כבר היה בבור של 5.5 מיליון, במה שמכונה מאז "משחק האונליין החולני ביותר בהיסטוריה", ששוחק בשישה שולחנות במקביל.


"אשתי? סתם קלפטע"

 

הנה דוגמה ליד אופיינית, שדווקא נגמרה אחרת מאיך שהסשנים האלה נגמרו בדרך כלל. להזכירכם, הבליינדים היו 500 ו־1,000 דולר לפני הפלופ, כך שיש 1,500 דולר בקופה. דרררר מעלה ל־3,000 דולר, איסילדור מעלה ל־11,000, דרררר עושה קול.

הפלופ: 6 פיק, 8 תלתן, 2 תלתן

איסילדור מהמר 14 אלף דולר. דרררר עושה קול.

טרן: 3 תלתן

איסילדור מהמר 24,600 דולר, דרררר עושה קול.

ריבר: 4 יהלום

איסילדור מהמר אול־אין: 164,894 דולר. דרררר עושה קול עם ה־77,898 דולר הנותרים שלו. סך כל הקופה ביד הנוכחית: 254,997 דולר.

איסידלור מראה 4 פיק ו־8 פיק, שהם זוגיים.

דרררר מראה 7 פיק ו־5 לב, שיצרו סטרייט בריבר, ולוקח את הקופה. ואם זה לא חולני, אז אני כבר באמת לא יודע מה כן.

 

האדם הסביר היה מפקיד איזה שניים־שלושה מיליון דולר בסיטואציה כזאת, שיהיה משהו לנכדים, וממשיך לשחק עם היתר. איסילדור, כמובן, המשיך לשחק במשחקי המזומן הגבוהים ביותר ברשת, והפסיד כמעט את כל הכסף לשחקנים הטובים בעולם: שלושה מיליון הלכו לפיל אייבי, 1.1 מיליון לבריאן טאונסנד, 800 אלף לזיגמונד ועוד קצת יותר מחצי מיליון לפטריק אנטוניוס. אגב, במהלך המשחק עם אנטוניוס נשבר שיא הקופה הגדולה בהיסטוריה של משחקי האונליין: 1,356,947 דולר שהלכו לאנטוניוס, שפגע בסטרייט בפלופ והסטרייט החזיק עד הסוף. חוץ מהקופה הזאת, על הדרך, איסילדור היה מעורב במהלך החודש בעשר הקופות הגדולות ביותר בהיסטוריה של הפוקר ברשת.

 

זהותו של איסילדור - שהספיק, אגב, להפסיד עוד חבילה נאה מאז תחילת דצמבר - היא עדיין שאלה פתוחה. רוב השמועות מדברות על ילד שוודי בן 19 בשם ויקטור בלום; אם זה אכן הוא, טוני ג'י כבר אמר שהוא לא פוסל אפשרות שבחור בגילו יקפוץ מאיזה בניין אחרי הפסד של עשרה מיליון דולר ביום. אני בטוח שגם לזה יהיו הרבה צופים. 

 


 

בייג'ין יומו

האם דינג ג'ונגווי יהיה השחקן הסיני הראשון שזוכה באליפות העולם בסנוקר, או טייח כמו אבא?

 

שש שעות ו־15 משחקונים עברו בגמר אליפות בריטניה בסנוקר עד שדינג ג'ונגווי פתח פער של שני פריימים על ג'ון היגינס והגיע ל־7:9, ומי שהצליח להחזיק עד אחרי שתיים בלילה ראה את הסיני מנצח והופך לאלוף בריטניה בסנוקר (היגינס, אגב, כבר התלונן בבי.בי.סי שהסנוקר מפסיד את חובביו הצעירים בגלל שהשידור נגרר לשעות מאוחרות כל כך). הגמר הזה, כמו התחרות כולה, לא התעלה לרמה גבוהה במיוחד, אבל הוא משאיר אותנו עם שאלה מהותית בנוגע לעתיד של הספורט: האם הסינים עומדים לשבור סופית את ההגמוניה הבריטית בטופ העולמי?


"דים סאם לא כלול בעסקית"

 

דינג ג'ונגווי, אלוף בריטניה בן ה־22, בהחלט נראה כמו הסיני הראשון שמסוגל להתמודד על אליפות העולם. הוא ממוקם שישי בעולם, רק בן 22, והמשחק שלו התבגר בצורה מרשימה מאוד בשנה האחרונה. לשם השוואה, רוני אוסליבן שיפר את המשחק ההגנתי שלו רק בסביבות גיל 26, כשלקח אליפות עולם ראשונה (אוסליבן, אגב, הראה בגרות גם בחצי הגמר של האליפות הנוכחית, כשחזר מ־6:1 ל־8:8 מול היגינס, אבל הפסיד בפריים האחרון). הכישרון ההתקפי של דינג בטח לא מוטל בספק, ובניגוד לליאנג וואנגבו - הסיני השני הבולט בסבב - בחירת המכות שלו והביצוע שלהן מעידים על הבנה עמוקה של המשחק.

 

אם דינג ימשיך להשתפר, אולי הוא עוד יעזור לאשש שמועה עקשנית שמסתובבת בחוגי הסנוקר, על כך שמהמר סיני כבד השקיע כמה מאות אלפי דולרים בהימור שמישהו מבני ארצו ייקח את אליפות העולם עד שנת 2010 (והוא עשה את זה כשעוד לא היה אף סיני בסבב, אז אפשר לשער שהוא קיבל יחס הימורים נפלא). בעוד כמה חודשים - באליפות העולם בעיר מגוריו, שפילד - דינג יכול להפוך את הבחור הזה מאגדה אורבנית למיליונר רציני.

 

בינתיים דינג יצא לא רע מאליפות בריטניה. לצד צ'ק על 100 אלף פאונד, הוא זכה גם בעוגות במשקל גופו - 69 קילו, שהם 276 עוגות - באדיבות ספונסרית האליפות, פוקה פאיז, שבטח שמחה לגלות שהסיני הצנום זכה באליפות ולא סטיבן לי. דינג תרם את העוגות להומלסים בשפילד. אם הוא אכן יהיה אלוף העולם, יש סיכוי לא רע שהם יאכלו ברווז פקין במשך כמה חודשים טובים.

 

 

צילומים: אימג' בנק / Getty Images
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים