שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  9 חודשים בכלא לשייח סלאח על תקיפת שוטר
  השייח סלאח, שהורשע בהתפרעות ובתקיפת שוטר, נידון גם לשישה חודשי מאסר על תנאי בבית המשפט השלום בירושלים. השופט כתב בגזר הדין: "זהו עונש משמעותי על מנת להבהיר לנאשם את חומרת העבירות שביצע". סלאח: נמשיך לפעול להסרת הכיבוש באל-אקצה. עורך דינו: אין סמכות לבית המשפט

  ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית חוזר לכלא: השייח ראאד סלאח, שהורשע בהתפרעות ובתקיפת שוטר על מנת להכשילו, נידון היום (ד') לתשעה חודשי מאסר בפועל בבית משפט השלום בירושלים. בנוסף נגזר עליו עונש של שישה חודשי מאסר על תנאי. לאחר מתן גזר הדין, אמר סלאח: "אנו דוחים את החלטת בית המשפט. הוא לא מפחיד אותנו. נמשיך לפעול להסרת הכיבוש באל-אקצה".

    

  השופט יצחק שמעוני כתב בגזר הדין: "זהו עונש משמעותי על מנת להבהיר לנאשם את חומרת העבירות שביצע. מעשיו של השייח סלאח מביעים שנאה ובוז ללובשי המדים, המייצגים את החוק במדינת ישראל, ובכך יש חומרה יתרה". בנוסף נגזר עליו לפצות את השוטר עליו ירק ב-7,500 שקלים.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בגזר הדין כתב השופט על האירועים שקדמו למשפט ומתח ביקורת חריפה על סלאח, בין היתר על התנהגותו במהלך המשפט.: "מדובר בהתפרעות שהתבטאה בעת עבודות שיקום גשר המוגרבים. ההתפרעות הידרדרה והגיעה לכדי יריקה מכוערת בפניו של שוטר. לחופש הביטוי יש גבולות מקובלים. תקיפת שוטר אינה חוסה בצילם. הנאשם היה גורם דומיננטי באירוע, הוא הוביל את המתקהלים ושימש גורם מתסיס ומתלהם. במהלך המשפט הנאשם לא הביע חרטה. הוא ופרקליטיו האשימו את המשטרה והממסד היהודי בהתפרעות ותלו את האשם בכיבוש הישראלי, טענות אלה אני דוחה מכל וכל. כמו כן, בזמן עדותו של השוטר הנאשם צחק וזה לא ראוי בעיניי".

   

  "מזרח ירושלים זה שטח כבוש"

  בצאתו מבית המשפט חיכו לסלאח עשרות מתומכיו. הם צעקו בין היתר: "בדם ורוח נפדה את אל-אקצה". גם ח"כ מוחמד ברכה מחד"ש הגיע לבית המשפט. לאחר מתן גזר הדין הוא אמר: "זה משפט פוליטי וגזר דין פוליטי. הופתעתי מהעונש חסר התקדים, שהיה מלווה בשיקולי דעת לא משפטיים. מזרח ירושלים זה שטח כבוש והוא אינו שייך למדינת ישראל, השוטר היה במקום שלא שייך לו, ואין להם זכות ריבונית בשטח הזה. יש גזענות ופגיעה בחופש הדת ובפולחן. המשטרה פלשה למקום הפולחן".

   

  עו"ד חאלד עזברגה, המייצג את סלאח, אמר: "אנחנו בכל לא מרוצים, בית המשפט נעדר כל סמכות לפסוק בכל עניין הקשור לאל-אקצה. בית המשפט מייצג את הכיבוש הישראלי, שהוא בלתי חוקי גם על פי אמנות בינלאמיות. המסגד הא מקום כבוש וגזר הדין בטל ומבוטל. מה שראינו זו לא עוצמה של חוק, אלא האכזריות של החוק. אנחנו לומדים את גזר הדין, נקבל החלטה מלומדת בהתייעצות עם השייח' סלאח".


  "בית המשפט לא מפחיד אותנו". סלאח (צילום: גיל יוחנן)

   

  מנגד, אמר השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' כי "מדובר במסר חושב לכל אדם שבז לחוק המדינה, ועל אחת כמה וכמה לאדם שניסה לפגוע באנשי רשויות האכיפה". לדבריו, "לא אתן לאף גורם להטיל אימה או לנסות לפגוע באנשי רשויות האכיפה, ואעמוד כמגן אנושי לפניהם".

   

  ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית יחל לרצות עונשו ב-28 בפברואר, לאחר שיסתיימו 45 הימים בהם הוא יכול לערער.

   

  האישום: ירק בפניו של שוטר

  התקרית אירעה בפברואר 2007, סמוך לשער האשפות בירושלים. סלאח, יחד עם ארבעה ערבים ישראלים נוספים, הואשם כי התפרע במחאה על החפירות באזור מעלה המוגרבים שליד הר הבית ובשלב מסויים ירק בפניו של שוטר מג"ב שהוצב במקום, תוך שהוא מפטיר לעברו: "אתם גזענים ורוצחים, אין לכם כבוד". הוא וחבריו ניסו גם להיכנס לשטח העבודות, גידפו, צעקו ודחפו.

   

  "השוטרים התייצבו בשורה על מנת למנוע פריצה", נכתב בכתב האישום, "הנאשם התקרב לאחד השוטרים,

  תקף אותו בשעת עבודתו, ירק בפניו וקרא 'אתם גזענים, רוצחים, אין לכם כבוד'". השופט יצחק שמעוני קבע כי מצא "עדויות מהימנות מהשוטרים שהעידו על אשר קרה, אשר מתיישבות עם צילומי קלטת אבטחה שבמקום, כמו גם מצילומי האירוע שנתקבלו ממצלמות המשטרה הקבועות בהר הבית".

   

  יש לציין כי השבוע הגישה משטרת מרחב העמקים למנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית צו האוסר עליו להיכנס לשטח ירושלים. מדובר בהארכה השלישית של צו אלוף פיקוד העורף בנושא. הצו החדש יהיה בתוקף עד לחודש יולי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים