שתף קטע נבחר

משעל ונסראללה: הגדר המצרית - שירות לישראל

מנהיגי חמאס וחיזבאללה נאמו ב"וועידה הערבית הבינלאומית לתמיכה בהתנגדות" בביירות. משעל: "אם יחשוב האויב הציוני לפתוח במלחמה חדשה על עזה, עליו לדעת שהרצועה תהפוך לבית הקברות האמיתי שלו"

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, ומזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, תוקפים חזיתית את גדר הפלדה שמקימה מצרים לאורך גבולה עם רצועת עזה. בנאומים שנשאו השניים בביירות במסגרת "הוועידה הערבית הבינלאומית לתמיכה בהתנגדות", תקפו השניים את מצרים, בטענה שהיא מגבירה עוד יותר את המצור על עזה, ובכך משרתת את האינטרס של ישראל.


עבודות לבניית הגדר המצרית, בשבוע שעבר (צילום: AP)

 

בנאומו שנשא בצהריים (יום ו') אמר משעל, שבא לביירות כדי לנאום בוועידה, כי "עיתוי ההכרזה על בניית הגדר, בד בבד עם האיומים הישראלים בדבר פתיחת מלחמה חדשה נגד עזה,

היא דבר הפוגע במצרים ופוגע בכולנו כאומה ערבית. מוכרחים להסיר את הספק מהתזמון המקביל הזה".

 

עוד הוסיף: "בשם עמנו הפלסטיני, בשם המעונים והנצורים בעזה, בשם החללים והפצועים ובשם העם המצרי הטוב, אנו קוראים למצרים להפסיק את בניית גדר הפלדה על גבולה עם רצועת עזה. גדר צריכה להיות בין אויבים ולא בין אחים. אני קורא להנהיג עמדה ערבית, איסלאמית ובינלאומית שתחייב את ישראל לשבור את המצור על רצועת עזה".

 

גם נסראללה תקף בנאום טלוויזיוני את בניית הגדר, ועקץ במרומז את מצרים על שזו משרתת את ישראל. "כדי להתמודד עם ההתנגדות, ישראל מבקשת עזרה מהקהילה הבינלאומית, ממועצת הביטחון, ובקרב כמה משטרים ערבים, באמצעות הקמת גדרות פלדה", אמר, ברמיזה למצרים. "(ישראל) תחשוב אלף פעמים לפני שתצא לעימות צבאי, ומן הרגע הראשון היא תחפש אחר ערבויות לניצחון בכל מלחמה עתידית".

 

בהמשך נאומו, שהיה שופע ביטחון עצמי ואיומים ברוח שהשמיע כבר פעמים רבות בעבר, הבטיח נסראללה כי מערכה עתידית עם ישראל תיראה אחרת:

"בכל עימות עתידי, התוקפנות תיכשל ואנו נביס את האויב. אנו נשיג ניצחון היסטורי גדול ונשנה את פני האזור... העתיד באזור הזה הוא עתיד של התנגדות, תפארת, כבוד וחירות, ואילו ישראל, הכיבוש וההגמוניה (המערבית - ר.נ), סופן להיעלם".

 

גם משעל לא היסס לאיים: "אם יחשוב האויב הציוני לפתוח במלחמה חדשה על עזה, עליו לדעת שהרצועה תהפוך לבית הקברות האמיתי שלו".

 

משעל ניצל את נאומו גם כדי לקרוא לשלום בית בתוך המחנה הפלסטיני: "מעל במה זו, אני מוחק את כל העבר, ומזמין את אחי אבו מאזן, בתחילה לפגישה דו צדדית, ולאחר מכן למפגש של כל הפלגים. אני בטוח שכשניפגש, נגיע להסכמה ונצליח להתמודד עם המחלוקות הקלות. לאחר מכן נלך לקהיר, כדי לברך על האחדות שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חאלד משעל
צילום: AFP
חסן נסראללה פירוט מצע מדיני חיזבאללה לבנון
צילום: AFP
מומלצים