שתף קטע נבחר

ביקור ראשון: לנדאו בכנס "ירוק" באבו-דאבי

שר התשתיות יצא לביקור היסטורי בבירת האמירויות במפרץ. היעד - השתתפות בכנס סביבתי, אך החשיבות היא מדינית. לנדאו: "הזמנתי היא עדות לכך שסביב אינטרסים משותפים ניתן לקיים שיתוף פעולה אמיתי באזור"

שר ישראלי ראשון בבירת האמירויות הערביות. שר התשתיות הלאומיות, עוזי לנדאו, צפוי להשתתף מחר (יום א') בכנס בינלאומי לאיתור אנרגיות חלופיות באבו-דאבי. לא נמסר האם לנדאו ייפגש עם נציגי השלטון באמירות.

 

ביקורו של לנדאו, בהסכמת האמירות, הינו פועל יוצא של החלטת ארגון IRENA הבינלאומי לאנרגיות חלופיות, שעל פיה תוכל ישראל להשתתף בכל פעילות של מטה הארגון באבו-דאבי.

 

השר לנדאו אמר ערב הנסיעה: "ארגון IRENA החל כיוזמה אירופית, במטרה לקדם את ייצור החשמל מאנרגיה מתחדשת ברחבי העולם. מלבד החשיבות המדינית הברורה שיש לביקור ראשון של שר ישראלי באזור הזה, לישראל יש הרבה מה לתרום למדינות העולם בחדשנות, בפיתוח ובטכנולוגיה הקיימת".

 

"אנחנו רוצים להיות גורם מרכזי בתחום", אמר לנדאו, "והכינוס הוא הזדמנות נדירה לכך. עצם הזמנתי לכינוס היא עדות לכך, שסביב אינטרסים משותפים בפיתוח אנרגיות מתחדשות, ניתן לקיים שיתוף פעולה אמיתי באזור".

  

דגל ישראל הונף בוועידה המכינה

מדובר בביקור ראשון של שר ישראלי באיחוד האמירויות. עם זאת, לפני כשלושה חודשים ביקרו שני פקידים ישראלים בכירים באבו-דאבי, בכנס של הוועידה המינהלית של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיות מתחדשות, כהכנה לביקור לנדאו. בוועידה השתתפו כ-150 נציגים מ-70 מדינות, בהם גם נציגי ישראל - סימונה הלפרין ממשרד החוץ וד''ר אברהם ארביב ממשרד התשתיות. היתה זו הפעם הראשונה שדגל ישראל התנוסס פומבית בנסיכות.

 

הארגון שעומד מאחורי הכינוס נמצא עדיין בהליכי הקמה וממתין לאישרור מצד 25 המדינות הראשונות שעתידות להיות חברות בו. ישראל נמצאת בתהליכי אשרור חברותה,

וחשיבות הביקור מצדה הוא בסיוע לכינון הסכם המטה בין הארגון לאבו-דאבי המארחת.

  

לנדאו עתיד להיפגש עם מנכ"לית הארגון הלן פלוס מצרפת. התוכנית הישראלית לפעילות בארגון כוללת בין היתר השאלת איש מקצוע ישראלי, שישב באבו-דאבי. ישראל מבקשת לשגר לתפקיד זה דיפלומט מטעמה.

 

אבו דאבי הינה האמירות הגדולה ביותר באיחוד ובה מרוכז מרבית הנפט. בשל כך, השפעתה גדולה ובה גם יושבים משרדי הממשלה ומנוהלת מדיניות החוץ של הפדרציה. עם זאת, לכל אמירות שליט וממשלה מקומית המנהלת את ענייניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לנדאו. שיתוף פעולה אזורי
צילום: טל שחר
מומלצים