שתף קטע נבחר

תערוכה: העולמות החולניים של סימן טוב

התערוכה "שפחה על הים" של רונן סימן טוב, שתיפתח בקרוב בגלריה בינט, מציגה ציורים שמעלים שאלות כמו כיצד ניתן לתקן את העולם

ב-28.1 תיפתח בגלריה בינט (פרישמן 15, תל אביב) התערוכה "שפחה על הים" של רונן סימן טוב. ציוריו של סימן טוב מתאפיינים בשקיפות ועוני. הוא בורא עולמות ספק-חולניים ספק-חולמניים ומחפש בהם פשר. אפשר למצוא שם נופים אקזוטיים שרוקנו מכל חיוניות, קונטמפלטיביות ואפילו מיסטיות חסידית. היה מי שהגדיר את עבודותיו כ"מינוריות ההולמת את מצב-הביניים הרוחני בין יש לבין אין". 

 

באדיבות סטודיו חלפי

 

 

סימן טוב, יליד 1959, בוגר בצלאל, אומר כי ים ומדבר הם עבורו מקום מנטלי המכיל חיים ומוות באופן מובהק. "היציאה למסע וחיפוש במקומות אלה טומנת בחובה סכנות וגילויים. סך הכל, העבודות שלי עוסקות בשאלות שהעסיקו את הדורות שלפני, כמו למשל כיצד לייצר מציאות של תיקון העולם".

 

סימן טוב מוסיף כי הוא מנסה לברר מה דרוש כדי ליצור עולם טוב ומתוקן יותר, ומעורר ומחפש תכונות וסוג של מודעות שיכולה אולי לחולל מהלך ושינוי כזה. "אני מאמין שהכוח שניתן לאדם לבנות או להרוס עולם היא נקודת המוצא ממנה לאדם יש בחירה חופשית בעולם, וזה אומר מבחינתי שיש לו לאדם הכוח - במידה והוא לוקח אחריות - לייצר מציאות חדשה"

 

בכל אופן, סימן טוב מוסיף כי "לציור אין היכולת להגיע למקום בו הוא 'מחזיק את עצמו'. "הוא מייצג את המגבלה, את החיסרון. הניסיון שלי הוא לחפש אחרי רסיסים של נצח". התערוכה שלו תציג עד ה-26.2.

 

לכל כתבות המדור לחצו כאן 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סימן טוב. מצב ביניים רוחני
באדיבות סטודיו חלפי
לאתר ההטבות
מומלצים