שתף קטע נבחר

שולי רנד: חוזר בתשובה? חייך לא יהיו קלים יותר

תלמידי ישיבת "תורה בציון" בירושלים שאלו, ושולי רנד השיב: למה הוריד את הכיפה בישיבה התיכונית? למה חזר בתשובה - ודווקא לברסלב? ומהי הטעות של חלק מארגוני ה"קירוב"

"אסור להציג את המציאות כאילו מי שחוזר בתשובה כל חייו קלים ואפילו ילדיו מתנהגים מייד למופת, כי כל החיים מלווים במלחמה ומאבקים, כל החיים זה להיות בתשובה", כך אמר היוצר שולי רנד בשיחת שאלות-ותשובות שקיים עם עשרות בני נוער בישיבת "תורה בציון" בשכונת קטמון בירושלים.

 

באירוע הייחודי שכלל גם את ההופעה "נקודה טובה" של רנד, הסכים הזמר להשיב על שאלות של התלמידים' ובני הנוער שהגיעו לאירוע שהיה בסימן ה"קירוב", אותו חרטה הישיבה על דיגלה.

 

"אתה נוגע בכולם כי היית 'שם' ועכשיו אתה 'פה', אבל כיצד אוכל לקרב ולהבין אח טועה אם כל חיי אני דתי?", שאל אחד התלמידים את רנד, שהשיב כי אין תחליף לכנות, אבל המסוכן ביותר זה ההתנשאות והגאווה. מאחר שכשאדם חושב שהוא יותר טוב מאחרים, אין סיכוי שהוא יצליח לקרבם.

"זאת הבעיה של חלק מארגוני הקירוב", אמר רנד.

  

"למה ברסלב"?, היקשה נער אחר ושולי עונה בחיוך: "כי זה מה שדיבר אלי! קח לך את האמת שלך, את מה שמחיה אותך. איני אומר שכל האמת היא אצלנו בברסלב, אבל התורות והעצות של רבנו עזרו לי מאוד ואני נאמן להם, קח אתה מתוך העושר של התורה את מה שמדבר אליך".

 

למה עזבת?

התלמידים שאלו במפגש את האמן גם שאלות נוקבות: "היית דתי כמונו בישיבה תיכונית עם כיפה סרוגה; למה עזבת?". התשובה של רנד לתלמידים היתה כנה ומרתקת: "התהליך אצלי היה כולו רגשי ממש, לא מתוך שאלות או חוסר הבנה. היה לי משהו שגרם לי לנטוש עוד לפני שהתחלתי בכלל לדעת. זה לא שמאסתי בדרך, אפילו לא ידעתי מהי, ברוך השם, ה' הטוב ברחמנות שלו החזיר אותי אליו...".

 

לצד השו"ת, סיפר רנד לתלמידים חוויות כאומן שומר מצוות וגילה כי את השיר 'סגולה' כתב בעקבות מפגש עם יהודי בארה"ב שסיפר לו על ההתבוללות הקשה ותוך כדי הצגת הנתונים החל למרר בבכי. "הכאב שלו, יחד עם הכנות והנתונים המזעזעים לא השאירו אותי אדיש", סיפר רנד לתלמידים.

 

רבה של ישיבת "תורה בציון" הרב יצחק נרי-ה שהינחה את הערב ביקש לדעת מרנד מה המסר שלו לצעירים בציבור הדתי לאומי. "המסר שלי", אמר רנד לתלמידים, "בהחלט ברור, ברגע שהציבור הדתי לאומי ילמד את נושא הקירוב וייכנס אליו, הוא יהיה הכי טוב בזה!. תראו איך ב"ה אתם משולבים בצבא ובשאר רובדי החברה, אני משוכנע שאתם תובילו בעניין זה של הקירוב, ברגע שתכנסו לעניין ברצינות ותלמדו אותו לעומק".

 

בתום המפגש, פנה שולי לצעירים ואמר: "אני מקנא בכם, אתם יכולים היום לבחור בעתיד נקי וטהור קרוב לקדושה, אני את הבחירות שלי עשיתי, את המחירים אני משלם, קולות מהעבר קוראים לי לעצור, אבל אתם... אני ממש מקנא בכם ואני מקווה שה' יעזור שתצליחו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים