שתף קטע נבחר

אכזבה לתשובה: מחירי הדירות בפלאזה צונחים

יצחק תשובה השקיע יותר ממיליארד דולר בבניין הפלאזה בניו יורק בתקווה לרכז בו את עשירי העולם. אלא שבינתיים דיירים נוטשים את הבניין במחירי הפסד, החנויות במקום מתקשות למצוא לקוחות ומסעדת היוקרה בבניין נסגרה ובמקומה תיפתח מזללת המבורגרים. אכן, צרות של עשירים

6 שנים לאחר שיצחק תשובה רכש את מלון הפלאזה בניו יורק תמורת 675 מיליון דולר, בתקווה להפוך אותו לבניין דירות יוקרתי שירכז את עשירי העולם, נראה כי המיתון העמוק שאליו נקלעה העיר מאיים על חזונו. נתוני המכירות, מכל מקום, מצביעים על כך שההתרגשות הראשונית מתחילה להתפוגג.

 

  

"הניו יורק טיימס" מדווח כי לאחרונה נמכרו בפלאזה דירות במחיר הפסד. לדוגמה, הבעלים של דירה 409 בבניין מכר אותה ב-8.5 מיליון דולר פחות ממחירה כפי שהיה לפני 16 חודשים. דייר נוסף, ששילם באוקטובר 2007 4.79 מיליון דולר תמורת הדירה שלו, מכר אותה בקיץ האחרון עבור 4 מיליון דולר בלבד. מומחי נדל"ן בתפוח הגדול אף מייעצים ללקוחות שלא לקנות דירות במקום.

 

אבל הצרות של הפלאזה לא מסתיימות במחירי הדירות. גם חנויות היוקרה הממוקמות בבניין מתקשות למצוא לקוחות. בנוסף, המסעדה המפורסמת של הפלאזה, פאלם קורט, נסגרה, ובמקומה עתידה להיפתח מזללה שתציע פיצות והמבורגרים. "הפלזה הידרדרה מאבן דרך לסתם בניין", אומר קלארק וולף, יועץ מסעדות. "ניו יורק זועקת לאבן דרך".  

 

תשובה רכש את הפלאזה ב-2004, בעיצומה של בועת הנדל"ן. הוא ערך במקום שיפוץ בעלות של 450 מיליון דולר, והצליח למכור 181 יחידות תמורת סכום כולל של 1.3 מיליארד דולר. השחקנית שרה ג'סיקה פרקר אף קיימה במלון את יום הולדתה ה-40 כמפגן תמיכה. אלא שבמקביל נקלע תשובה לעימותים עם איגוד העובדים של המלון, למחלוקת עם הבעלים על הזכויות של דמותה הבדיונית של אלואיז המתגוררת במלון, ואף עם טענות על כך שהעיר "מאבדת את הפלאזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הפלאזה בניו יורק. המיתון מאיים על החזון של תשובה
צילום: איי פי
מומלצים