שתף קטע נבחר

ברלין: ממשלת ישראל וגרמניה בישיבה משותפת

נתניהו הגיע עם כמה שרים לבירת גרמניה, שם תתקיים ישיבה משותפת עם ממשלת גרמניה. בינתיים בארץ, קדימה מתכננת לקיים הצבעות אי אמון בממשלה

היסטוריה בברלין: לאחר דחייה של חודש וחצי, בשל מחלתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתקיימת היום (ב') בבירת גרמניה ישיבה משותפת לממשלות גרמניה וישראל.

 

נתניהו הגיע יחד עם שרים נוספים לברלין. בשדה התעופה קידמה את פניו קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, שהעניקה לו חיבוק חם. השניים גם ינהלו יחדיו את הישיבה. בין היתר יעלו לדיון נושא החייל החטוף גלעד שליט, הגרעין האיראני וגם הניסיונות לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים. בנוסף יעלו נושאים כלכליים ושל איכות הסביבה.


ראש הממשלה בבואו לברלין (צילום: לע"מ)

 

יחד עם נתניהו יצאו לברלין שר הביטחון אהוד ברק, שר החוץ אביגדור ליברמן, שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, שר המדע דניאל הרשקוביץ וסגן שר החוץ דני איילון. ליברמן כבר נפגש עם שר החוץ הגרמני, גידו וסטרוולה.

 

אתמול התייחס נתניהו לישיבה בברלין, בישיבת הממשלה בירושלים. "אנחנו הולכים לדון עם גרמניה במסגרת דיונים שנתיים, פעם כאן, ולחילופין ולסירוגין - שם. עכשיו הגיע תורה של גרמניה ואנחנו נהיה שם. אני מבקש לומר שאנחנו מייחסים חשיבות גדולה מאוד לקשר הטוב הזה עם גרמניה. יש לו השלכות גדולות מאוד לכלכלת ישראל, למדיניות של ישראל, למאבק המדיני שלנו בעולם וכן השלכות חשובות ביותר לביטחון ישראל".

 

ויש מי שמנסה לנצל את היעדרותו של ראש הממשלה והשרים מהדיונים במליאת הכנסת. סיעת קדימה מתכננת לקיים הצבעות אי אמון היום בכנסת. לדברי גורמים באופוזיציה, הכוונה לקיים את ההצבעות כאשר ראש הממשלה בחו"ל, בניגוד לנהוג בכנסת, באה כתגובה "להתנהלותה הכוחנית של הקואליציה".

 עם זאת, כדי להפיל את הממשלה יש צורך ברוב של 61 חברים – יותר מסך כל חברי האופוזיציה. גורמים בקואליציה אמרו בתגובה כי נשקלת אפשרות להחרים את ההצבעה במליאה, "ולתת לאופוזיציה להתבזות לבדה".

 

יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, התייחס להצבעה: "ממשלת ישראל נמצאת היום בשליחות ממלכתית, ובנוהג השורר בכנסת מקדמת דנא, אין מגישים הצעת אי אמון כאשר ראש הממשלה בחו"ל. על אף שהדבר אינו מוסדר בתקנון, אני קורא לסיעות האופוזיציה לכבד את המוסכמות ולהעדיף את טובת העניין הממלכתי על-פני הנושאים הפוליטיים הבוערים".

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיבוק גרמני לנתניהו
צילום: לע"מ
מומלצים