שתף קטע נבחר
ראיון בלונדיני עם מלך הבלונד
מיקי בוגנים סוקר את שוק ההבהרות בארץ (" תחום ההבהרות בארץ ידוע לשמצה"), מדווח שהבלונד של אילנית לוי הוא זה שכבש את הנשים בישראל וגם נותן לכן טיפים לשמירה על בלונד זוהר

משחר ההיסטוריה הבלונד הוכיח עצמו כמגנט טבעי של תשומת לב ואין אישה שלא רוצה להרגיש ולהיראות זוהרת ומיוחדת. על הסטיגמות השונות והמגוונות שמייחסת החברה לנשים הבלונדיניות באמת שנאמר ונכתב לא מעט, אבל נראה שאפילו התדמית קלת הדעת לא החלישה את כוחו של הבלונד ואת רצון הנשים להיות בעצמן בלונדיניות ש"נהנות יותר".

 

"בבלונד יש משהו שנורא משמח ונורא זוהר", מזדהה מעצב השיער ששולט בזירת הבלונד בישראל, מיקי בוגנים, שגריר לוריאל פרופסיונל, "גם אני לא בלונדיני טבעי ואני מודה שיש תקופות בהן אני מרגיש שאולי הבלונד מוגזם ושאני כבר לא ילד ואולי הגיע הזמן שאראה יותר סולידי. אני מפסיק עם הצביעה ואחרי חודשיים שיוצאים השורשים אני ממש מרגיש שאני כבה. כן, גם אני, עם כל המקצוענות ועם כל הטעם הטוב וההבנה בנושא, אני נופל לאותה מערבולת", מודה בוגנים ומוסיף "אם אני מתנתק ממיקי הספר ומדבר בשם מיקי הבלונדיני, אני פשוט נהנה מזה".

 

נבהיר משהו

יותר ויותר נשים בישראל נוהגות לעשות הבהרות, גוונים ופסים בכדי לקבל מראה זוהר ש"יאיר את פניהן". כאשר אישה מבקשת לעשות גוונים הבהירים מגוון הצבע הקיים שלה, או להבהיר את שיערהּ עד שיהפוך לבלונדיני לחלוטין, יש לעשות פעולת הבהרה. פעולה זו מצמצמת בהדרגתיות את מספר הפיגמנטים הנמצאים בעומק השערה וקובעים את צבעה (ככל שהפיגמנטים צפופים יותר, כך השערה תהיה כהה יותר).

"תחום ההבהרות בארץ ידוע לשמצה", טוען בוגנים", "לאשה הישראלית הממוצעת בעלת הפיגמנט האדום בשיערה, שרוצה להיות "מאוד" בלונדינית, ההבהרות צריכות להיות מאוד חזקות. הבהרות כאלו הן מאוד מייבשות ומאוד פוגמות בשיער, כאשר השימוש לא נכון ולא מקצועי".

 

לעשות גוונים יותר "בריא" לשיער מאשר הבהרה?

"גוונים זו גם הבהרה רק שהגוונים מרוחים בניירות כסף או בניילונים על מנת לא ליצור מראה אחיד. כל פעולה יכולה להיות בריאה לשיער אבל היא גם יכולה להיות הרסנית. אם משתמשים בחומרים הנכונים ואם עושים מריחות מקצועיות ולא אגרסיביות, היא תהיה בריאה לשיער. בכלל", מדגיש בוגנים, "אם מתנהגים באגרסיביות גם גוונים יכולים להיות מאוד הרסניים".

 

למי אתה אף פעם לא תעשה הבהרה?

"אני לעולם לא מקבל נשים שרוצות להוריד צבע שחור ולהיות בלונדיניות באותו יום. צריך להבין שלנשים שצובעות המון שנים את השיער שלהם בצבע שחור ויום אחד רוצות להיות בלונדיניות ההרס לשיער הוא מוחלט, כמעט 90% . פשוט אי אפשר להגיע משחור לבלונד בלי להיות אדומה או בעלת טקסטורה של שיער שרוף כמה חודשים. עוד לא המציאו את הקסם הזה", צוחק בוגנים.


 בלונדיניות נהנות יותר? (צילום: לוריאל פרופסיונל)

 

הבלונד המבוקש

"המגמה בעולם היא חזרה לפלטינה, לבלונד האפרפר והקר", מספר בוגנים, "בארץ הרבה נשים מרגישות מבוגרות עם אפור או בלונד קר ופחות מתחברות לזה. גם אחוז הנשים שמתאים להן בלונד קר הוא מאוד קטן, כמעט 90 אחוז מהבלונדיניות בישראל הן בעלות פיגמנטים אדומים. אני משתדל לעשות לנשים כאלו המון גוונים ושטיפות, או הבהרות קלות ולא ללכת על בלונד הארד קור.

השנה חזרתי לצבעים חמים יותר כמו בלונד דבש או חיטתי, אבל הבלונד שהכי כובש את הנשים בארץ הוא הבלונד של אילנית לוי. לאחר ניסיון של שנים רבות, כשבכל שנה אנחנו מחליפים קולקציות של מראות שיער ואיפור, אני נשאר פחות או יותר עם אותו צבע, כי הוא מדבר להמון נשים - גם לנשים שרוצות להיראות סולידיות וגם לנשים שרוצות להראות הכי זוהרות, הן מאוד מתחברות לבלונד הזה".

 

בשנים האחרונות החל גל עולמי של "חזרה לחום". אתה מרגיש את זה ברמת הביקוש לבלונד?

"בלונדיניות בנשמתן, כמו גלית גוטמן, מירי בוהדנה, אילנית לוי או אורלי ויינרמן תמיד נשארות פחות או יותר באותו צבע. גם אם עושים שינויים בצבע השיער למען קטלוגים, אף אחת מהן לא נשארת עם הכהה והן חוזרות לבלונד".

 

ומה קורה אצלך בשטח במספרה?

"כשאני פתחתי את העסק שלי החלטתי שאני עושה מה שאני יודע, מה שאני טוב ומה שאני אוהב, ומה שאני אוהב זה שיער ארוך, שיער בלונדיני, שיער חום טבעי או בגוונים. אני לא מחפש צבעים אדומים, לא אוהב תספורות קצוצות ואני גם לא מתמקצע בהן. במספרה שלי יש נשים שאוהבות להיות בלונדיניות ויש גוונים בכל הצבעים מהכי טבעיים עד להכי פרובוקטיביים. יש תקופות שגווניי השמש שולטים ויש תקופות שהבלונדים המאוד חזקים שולטים. אני לעולם לא אעשה למישהי משהו שלא מתאים לה, ואני לא אנסה להעביר בלונדינית לצבע חום כהה אם הבלונד יותר יפה לה ויותר נכון לה, גם לא במחיר הטרנד.

 

מיקי בוגנים נותן טיפים לשמירה על בלונד זוהר:

הטיפ הכי טוב לבלונדיניות הוא לצבוע כל שלושה שבועות ולא להגיע למספרה עם שורשים של חודש וחצי. כשצובעים כל 3 שבועות הבלונד נהיה מאוד בהיר ללא הבהרה. שורשים מקשים על הגברת הטון.

 

  • להשתמש בחומרים "שומרי בלונד" – חומרים מקצועיים שפותחו במיוחד לשיער הבלונדיני ולמאפייניו, גם שמפו וגם מסיכת הזנה. הטיפול בבלונד ממשיך גם בבית.

 

  • לצבוע את השיער בצבע טוב ואיכותי, עם כמות החמצן הנכונה. צבע נכון מחזיק ושומר על השיער ולא דוהה.

 

  • לא להסתובב בסביבה מעשנת, עשן מצהיב את הצבע.

 

  • להימנע ממפגשים עם כלור, גם בנסיעות. קרה שנשים הגיעו אלי לאחר שחזרו מחו"ל עם שיער ירקרק.

 

  • לא להאמין בקלישאה שצריך לחפוף פעם בשבוע על מנת שהצבע לא ידהה. לחפוף יום כן ויום לא.

 

  • לצבוע אצל איש מקצוע שמכיר את השיער שלך ויודע מה מתאים ומה נכון לו, וגם מתמחה בהבהרות.

 


פורסם לראשונה 21/01/2010 14:36

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קרן נתנזון
מיקי הבלונדיני: "אני פשוט נהנה מזה"
צילום: קרן נתנזון
אילנית לוי. הבלונד שכובש את הנשים
צילום: אייל נבו
בלונדינית בנשמתה, גלית גוטמן
צילום: נוי סלסקי
חום או בלונד? זו השאלה
צילום: לוריאל פרופסיונל
לאשה בפייסבוק
מומלצים