שתף קטע נבחר

טכנאי yes אומרים "לא": התארגנו בהסתדרות

העובדים: "מגיעים מנהלים חדשים ומחליטים על דעת עצמם להיפטר מכל מי שלא בא להם טוב בעין. הם גם מאריכים לנו את יום העבודה כאילו אין לנו משפחה וילדים". בצל הדברים, ההסתדרות מבקשת לפתוח במו"מ על הסכם שכר קיבוצי. הנהלת החברה: "כל עובד החש פגוע מוזמן לפנות אל הנהלת החברה באופן אישי"

ההסתדרות הודיעה היום (א') על התארגנותם של כ-95 מתוך 260 טכנאי חברת הלווין yes במסגרתה ועל בקשה לפתיחת מו"מ להסכם קיבוצי עם ההנהלה. העובדים טוענים כי קיים חשש לביטחונם התעסוקתי. לדבריהם, מנהלי עבודה אזוריים מפטרים ללא סיבה וללא התייעצות טכנאים ותיקים. כמו כן, הם מוחים, לדבריהם, על המשכורות הנמוכות, תנאי העבודה הבסיסיים ושעות העבודה שאינן מסודרות. מ-yes נמסר שהטענות ייבדקו.

 

 

יו"ר ועד הפעולה הנבחר, ליאור דרוקר אמר ל-ynet ש"אין לנו עם מי לדבר בהנהלה; הם מושכים ודוחים בלי סוף את תשובותיהם לטענותינו ולנו נמאס מזה. מגיעים מנהלים חדשים ומחליטים על דעת עצמם להיפטר מכל מי שעבד במשך שנים בחברה ולא בא להם טוב בעין".

 

דרוקר הוסיף ש"הם (ההנהלה) מאריכים לנו בהתראה של כלום את יום העבודה ואנו חייבים לעשות את מה שאומרים ה'אדונים', כאילו אין לנו משפחה וילדים ומחוייבויות אחרות. מדובר בזלזול מתמשך ופוגעני בנו כבני אדם וכעובדים. כל מה שאנו רוצים זה להסדיר את תנאי העסקתנו תחת הסכם עבודה קיבוצי כדי לתת את השירות הטוב ביותר ללקוחות החברה". 

 

בצל הטענות הקשות, ההסתדרות שלחה בסוף השבוע האחרון מכתב למנכ"ל החברה, רון איילון, בו הודיעה על התארגנות הטכנאים ועל בחירת ועד פעולה בבקשה לפתוח עימה במשא ומתן על הסכם שכר קיבוצי. עוד אומרים בהסתדרות שההתארגנות היא הישג לא מבוטל שכן זו הפעם הראשונה שארגון עובדים הופך להיות ארגון יציג בחברת תקשורת פרטית.

 

מחברת yes נמסר בתגובה: "yes בעד זכות ההתאגדות באשר היא זכות יסוד של אזרחי מדינת ישראל.לפי החוק יש צורך בלפחות שליש ממספר עובדי החברה כדי להכניס לחברה ארגון עובדים יציג. אנו ממתינים לקבל מההסתדרות את רשימת העובדים החתומים, כנדרש בהתאם לדין.

 

"הטענות המושמעות כאן לא נמסרו להנהלה וחבל שכך. אם הן אכן נכונות, הרי מדובר בטענות שהנהלת yes נחושה להתייחס אליהן ברצינות. כל עובד החש פגוע מוזמן לפנות אל הנהלת החברה באופן אישי ולהעלות טענות אלה, כדי שיבדקו וכדי שזכויותיו לא תפגענה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר הוועד: "נפטרים מכל עובד שלא בא טוב בעין"
מומלצים