שתף קטע נבחר

לן בלווטניק רוכש את חלקו של אלוביץ' ב־yes

העסקה בין השניים צפויה להיחתם בימים הקרובים, לאחר שהצעתו של המיליארדר היהודי גברה על הצעותיהן של קרנות ישראליות וזרות שהתעניינו בחברת הלוויין. החתימה תסיר את המכשול המשמעותי שעמד בפני השלמת רכישת השליטה של אלוביץ' בבזק

מיליארדר היהודי־אמריקני ממוצא רוסי לן בלווטניק רוכש את חלקו של שאול אלוביץ' (32.6%) בחברת הלוויין yes, כך נודע ל"כלכליסט". בערב יום חמישי האחרון הגיעו אלוביץ' ובלווטניק לסיכום על העסקה, שהיקפה צפוי לעמוד על כ־450 מיליון שקל. אם לא יהיו תקלות בלתי צפויות, העסקה תיחתם בימים הקרובים. 

 

 

אלוביץ', שהיה שותף בהקמתה של yes בסוף שנות ה־90, מחזיק בה כיום באמצעות יורוקום תקשורת שבבעלותו. מכירת מניותיו בחברת הלוויין היתה תנאי לעסקת רכישת השליטה של אלוביץ' בבזק שנחתמה לפני כשלושה חודשים.

 אלוביץ' התחייב אז בפני המוכרים (איפקס־סבן־ארקין) כי ימכור את חלקו ב־yes בטווח זמן של חצי שנה, ואם לא יצליח - הנתח יעבור לידי נאמן. בזק מחזיקה בחלק הגדול ביותר ממניות yes, עם 49.8%, וחל עליה איסור להגדיל את אחזקותיה מעבר לכך.

 

תימה על עסקת אלוביץ'־בלווטניק מקרבת לסופו את תהליך השלמת עסקת בזק, ועל פי ההערכות היא תעבור בשבועות הקרובים לידיו של אלוביץ'. מכשול נוסף בפני השלמת עסקת בזק היה האחזקה של אלוביץ' בסמייל 012, אולם הוא מכר את פעילותה ליוסי מימן לפני כחודשיים. עם זאת, העסקה עם מימן ממתינה לאישור בית המשפט, שצפוי להתקבל בשבועות הקרובים.

 

טייקון תקשורת בהתהוות

בעקבות אחזקותיו של אלוביץ' בחברות תקשורת נוספות - בהן יבואנית נוקיה ופנסוניק - עשויה הרשות להגבלים עסקיים להציב תנאים נוספים להשלמת עסקת בזק.

  

כמה קרנות ישראליות וזרות התעניינו ברכישת האחזקה של אלוביץ' ב־yes. בהן מרקסטון, שעל פי ההערכות לא הצליחה לבצע את העסקה בשל המשבר הקשה שבו היא נתונה לנוכח פרשיית השוחד של יו"ר הקרן אליוט ברוידי שנאלץ להתפטר מתפקידו לאחרונה בשל כך. קרנות נוספות שביקשו לבצע את הרכישה הן סקיי שבניהולו של צבי יוכמן וקרן פרמירה הזרה. בלווטניק הציע את הסכום הגבוה ביותר מבין הקרנות השונות ולכן זכה לסגור את העסקה עם אלוביץ'.

  

yes אמורה לעבור השנה מהלך משמעותי של השקת שירות VOD. נוסף על כך, בניגוד לקרנות, שראו ברכישת האחזקות השקעה פיננסית, הרי על פי ההערכות, המניע של בלווטניק הוא כניסה לשוק שידורי הלוויין הישראלי. הוא אף צפוי להיות שותף מלא לניהול חברת הלוויין.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוכר את האחזקות. אלוביץ'
צילום: אלי דסה
מומלצים