שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  גליה מאור מצטרפת למירוץ לתפקיד יו"ר לאומי

  מנכ"ל בנק לאומי תגיש את מועמדותה לוועדת המניות בימים הקרובים, לאחר שאיתן רף הודיע כי לא יתמודד לתקופת כהונה נוספת. בין המועמדים הנוספים לתפקיד יו"ר הבנק מוזכרים גם אורי יוגב, משה טרי ואיזי תפוחי

  גליה מאור, מנכ"ל בנק לאומי, מצטרפת למירוץ לתפקיד יו"ר בנק לאומי. בימים הקרובים תגיש מאור לוועדת המניות של בנק לאומי את מועמדותה לתפקיד יו"ר הדירקטוריון.  

   

   

  לפני כשבועיים סירבה מאור להצעתו של שלמה אליהו להיות המועמדת שלו לתפקיד היו"ר. ואולם, כעת, לאחר שאיתן רף הודיע אתמול בבוקר (א') כי אין בכוונתו להתמודד לכהונה נוספת - החליטה מאור להתמודד ולעשות זאת דרך המסלול של ועדת המניות. 

   

  רף הודיע אתמול לדירקטוריון הבנק כי חרף פניות רבות שהופנו אליו, החליט שלא להעמיד את עצמו לבחירה מחדש כחבר בדירקטוריון ולפרוש בתום כהונתו כדירקטור וכיו"ר בחודשים הקרובים. קודם לכן, נועד רף עם חברי ועדת המניות של הבנק ועידכן אותם בכוונתו שלא להעמיד את עצמו לבחירה מחדש מעבר למועד סיום הכהונה. 

   

  רף אמר אתמול ל"כלכליסט": "אחרי 15 שנים בבנק לאומי, אני מרגיש סיפוק וחושב שהגיע הזמן לפנות לעיסוקים אחרים. במהלך השנים הללו, דירקטוריון והנהלת לאומי הובילו את הבנק להיות הגדול והרווחי ביותר בישראל". 

   

  בפני רף מונחות מספר הצעות מגורמים שונים בארץ ובחו"ל. בהודעת בנק לאומי נמסר כי "כשרף יגיע להחלטה בעניינים אלה, וככל שיידרש, הוא יודיע על כך בצינורות המקובלים". 

   

  רף מכהן כיו"ר לאומי מאז אפריל 1995. טרם מינויו ליו"ר הבנק כיהן בשורה ארוכה של תפקידי ניהול בכירים בשירות המדינה, ובהם יועץ כלכלי בשגרירות ישראל בוושינגטון והחשב הכללי במשרד האוצר. לאחר פרישתו ממשרד האוצר כיהן כיו”ר מועצת המנהלים של “יוזמה” - חברה ממשלתית להון סיכון, כיו"ר בנק הספנות, כמנכ"ל חברת וולפסון קלור מאייר וכיו"ר דירקטוריון פז. 

   

  כיו"ר דירקטוריון לאומי מכהן רף גם כיו"ר בנק לאומי USA, יו"ר בנק לאומי בריטניה (UK) ויו"ר לאומי פרטנרס בנוסף, משמש רף כיו”ר הוועד המנהל של האוניברסיטה העברית, יו”ר ההנהלה הציבורית של עמותת “נוער מוביל שינוי - אחרי” וחבר דירקטוריון "עתידים". 

   

  דירקטוריון בנק לאומי צפוי להתכנס עד 1 בפברואר כדי לדון בדרישתו של בעל המניות שלמה אליהו לכנס את האסיפה הכללית כדי להצביע על מינויו של נגיד בנק ישראל לשעבר ד"ר דוד קליין לתפקיד דירקטור. קליין הוא מועמדו של אליהו לתפקיד יו"ר בנק לאומי. במקביל, ועדת המניות של בנק לאומי עשויה להציג באותה אסיפה כללית מועמדים מטעמה לתפקיד דירקטור. בין המועמדים הנוספים לתפקיד יו"ר בנק לאומי מוזכרים, מלבד מאור, גם אורי יוגב, משה טרי ואיזי תפוחי. 


  פורסם לראשונה 24/01/2010 18:09

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים