שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זה מטוס? זה ציפור? לא - זה רובו-נץ
  שחקן חיזוק יסייע למלחמה של החקלאים בעופות הנודדים שזוללים להם את הפרנסה: טיסן שהוא העתק מושלם של נץ, מעורר אצל העופות הזללנים פחד טבעי ומבריח אותם מהשדות ובריכות הדגים

  מצד אחד: רבבות ציפורים נודדות שחולפות בשמי ישראל ומהוות אטרקטיה עולמית ותרומה אקולוגית; מצד שני: חקלאים שרואים איך הפרנסה שלהם נזללת לארוחת הבוקר, הצהריים והערב. עד כה, הפיתרון היה אמצעי הרעשה, חזיזים ולעיתים גם הרעלות או ירי כדורים חיים. עכשיו נכנס לזירה שחקן חיזוק חדש: קבלו את רובו-נץ.

   

  מדובר בטיסן שהוא העתק מושלם של נץ ואמור להבריח את העופות מהשדות או בריכות הדגים. הטיסן הובא השבוע לישראל על ידי רשות הטבע והגנים למבחנים. הרעיון שמאחורי הפיתוח הוא לעורר אצל העופות הזללנים את הפחד הטבעי שלהם מפני דורסים, בלי ירי, הרעלות ואמצעים אחרים שלא הוכחו כיעילים. 

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "עופות הבר אינם יודעים לפחד מירי, משום שהאמצעי הזה קיים רק בתקופה המודרנית", הסביר אוהד הצופה, אקולוג העופות של רשות הטבע והגנים. "במקרים רבים, ירי לעבר להקת עופות ייפגע בכמה מהם, אך הלהקה תשוב במהרה למקום. לעומת זאת, כבר שנים רבות ידוע שפחד מדורסים קיים אצל עופות המים מרגע שבקעו מהביצה, כאינסטינקט. הטיסן מחקה את דאייתו של נץ בצורה מדויקת ומרגע שהצללית של הנץ מופיעה בשמיים, הלהקות מתרוממות מהקרקע ועוזבות את המקום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרובו-נץ בטיסה
  צילום: נעם לידר, רשות הטבע והגנים
  נץ אמיתי
  צילום: לע"מ
  מומלצים