שתף קטע נבחר

אישום: גרם חבלות לנשיאה ופגע במעמדה

בהליך מזורז הוגש כתב אישום נגד פיני כהן, שהשליך נעל ופגע בנשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש: "בעשותו כן תקף הנאשם את הנשיאה שלא כדין וללא הסכמתה וגרם לה חבלות של ממש". כהן בבית המשפט: הצדק ייצא לאור

תקיפה שגורמת לחבלה של ממש, היזק בזדון וזילות בית המשפט - אלו העבירות שבהן הואשם הבוקר (יום ה') פיני כהן, שהשליך אתמול נעל, ופגע בנשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש. כהן אמר בפתח הדיון בבית משפט השלום בירושלים: "הצדק ייצא לאור". הוא לא הסכים לענות על שאלות ורק הנהן בראשו כשנשאל אם נעשה לו עוול. מעצרו הוארך בחמישה ימים בהסכמת הצדדים.  

 

מכתב האישום, שהגישה המשטרה לבית משפט השלום בירושלים בהליך מזורז, עולה כי לפני האירוע - היה מעורב כהן בהליכים משפטיים, שבעקבותיהם גבר כעסו על שופטים במערכת המשפט.  

 

הנעל, נכתב בכתב האישום, פגעה בראשה של הנשיאה וסמוך לעינה השמאלית ומעוצמת הזריקה נשברו משקפיה של הנשיאה, והיא אף נפלה ממקום מושבה על הארץ. כתוצאה מהתקיפה, דיממה הנשיאה מאפה ונגרמו לה חבלות במצחה ובאפה. "בעשותו כן תקף הנאשם את הנשיאה שלא כדין וללא הסכמתה וגרם לה חבלות של ממש, הרס נכס במזיד ושלא כדין ואמר על הנשיאה דבר לעניין כהונתה בכוונה לפגוע במעמדה", נכתב בכתב האישום. 

 

כהן, על פי כתב האישום, התיישב במרכז האולם, ובמהלך הדיון קם ממקומו והשליך לעבר השופטת ביניש את אחת מנעליו תוך שהוא צועק: "מושחתת, הרסת לי את החיים". פרקליטתו של פיני כהן, עו"ד יהל בן עובד, אמרה לאחר הדיון: "מדובר בצעד של מחאה, לא היתה כוונה שהדברים יגיעו לידי כך. בשלב הזה מרשי מבקש להישאר במעצר כאקט של מחאה".


פיני כהן מובא הבוקר לבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) 

 

ראש ענף תביעות במשטרת ירושלים, סגן ניצב עו"ד איתן כהן, אמר בבית המשפט: "אין לי ספק שהנאשם

התכוון לפגוע פיזית בנשיאת בית המשפט העליון". הוא ציין שהם יבקשו מבית המשפט להטיל על כהן מאסר ממושך של מספר שנים בכלא, על כל העבירות: "אנחנו רואים את האירוע בחומרה רבה, אירוע שהצדיק חקירה מאומצת ומהירה, הבקשה שלנו לבית המשפט נשענת גם על היסטוריה ארוכה של אלימות ואיומים, בין היתר כנגד עורך דינו, יש לו גם מאסר על תנאי".

 

לדברי ראש ענף התביעות, "הנאשם הודה בחקירה, הביע צער, כהן ניהל הליכים בבית המשפט לענייני משפחה, הוא דיבר על תסכול כלפי בית המשפט, הוא ראה בנשיאה של בית המשפט העליון אחראית. יש לו ציפיות מופרכות, לפטר את השופט מרכוס ולהחזיר לו את זכויותיו". היא ציין שכהן מסוכן לציבור וכשירותו לעמוד לדין תיבדק בהמשך.

 

בהכנת הידיעה השתתפו רונן מדזיני, אפרת וייס ואביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיני כהן. צעק "הרסת לי את החיים"
צילום: גיל יוחנן
עו"ד בועז ראובן
עו"ד יהל בן עובד
מומלצים