שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  במאי "אודם" בכנסת: "זו טעות מטומטמת"
  הבמאי יהונתן סגל הכחיש את הטענות על כך שסרטו משווה בין השואה לבין הכיבוש הישראלי, בדיון על מימון הסרט שנערך בוועדת החינוך. ח"כ אורלב: "יש לוודא שהסרט הולם את ערכיה של מדינת ישראל"

  כמעט שבוע לאחר שכתבתו של יאיר לפיד ב"ידיעות אחרונות" העלתה את פרשיית מימון הסרט "אודם" לסדר היום הציבורי, הגיע הנושא הבוקר (ה') לדיון בוועדת החינוך של הכנסת, שביקשה לבחון את שיקולי קרן הקולנוע הישראלי לתמיכה בהפקת סרטו של יהונתן סגל.

   

  לגבי הסרט נטען בכתבתו של לפיד כי הוא משווה בין השואה לבין הכיבוש הישראלי בשטחים. במהלך הדיון היום ניצל סגל את הבמה ותקף את ההתנהלות התקשורתית סביב הפרשה. "נוצרה כאן חגיגה על גבי", אמר סגל. "הסיבה שהתכנסנו פה היא שמישהו אמר משהו, שמועה. זו טעות מטומטמת. יצא מסמך - אז מה? עשו לינץ' ציבורי על גבי מבלי לשאול אותי ומבלי לדעת על מה התסריט. כך לא מתנהלת מדינה דמוקרטית".

   

  הן מנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי, כתריאל שחורי, והן סגל עצמו הדגישו כי השוואה כזו לא מופיעה בתסריט, ומקורה במסמך שכתבה מפיקה בריטית שאינה מעורבת בפרויקט מזה כשנתיים, במטרה לגייס כספים. שחורי הדגיש גם כי בקרן לא ידעו על קיומו של אותו מסמך עד פרסום הכתבה של לפיד. עם זאת, בקרן הקולנוע הוחלט השבוע להשהות את המשך מימון הפרויקט עד לצפייה בעותק העבודה של הסרט ואישורו.

   

  "מסמך השיווק מקומם, מזעזע, בלתי אנושי ובלתי מוסרי", אמר יושב ראש הוועדה, ח"כ זבולון אורלב, בסיכום הדיון. בנוסף, אורלב המליץ לקרן הקולנוע

  להעביר את קריאת התסריט במקרה זה גם לבוחנים נוספים, וכן ביקש לערוך דיון מסודר במטרה לקבוע כללים שיאפשרו לבחון האם הסרט הולם את ערכיה של מדינת ישראל, "הן בגוף התסריט והן במהלכים השיווקיים שלו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים