שתף קטע נבחר

השרים לא שותקים: "הקם להורגך השכם להורגו"

שרי הממשלה שהתכנסו לישיבה השבועית נמנעו מהתייחסות ישירה לחיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי, אך כאשר נשאלו - שפעו מחמאות למוסד ולעומד בראשו. עוזי לנדאו: הטענה שהמחסלים באו בפמלייתי - דמיון מזרחי פרוע

"מה שאנחנו רואים הוא לא רק דמיון מזרחי מפותח, אלא גם פרוע". כך אמר הבוקר (יום א') השר עוזי לנדאו, בהתייחסות ראשונה בקולו לטענות חמאס, כאילו אנשי האבטחה שליוו אותו בביקורו בנסיכויות היו מעורבים בחיסולו של בכיר הארגון, מחמוד אל-מבחוח. לדבריו, ההאשמות הוטחו "בשל העובדה שדגל ישראל התנוסס בדובאי".

 

חיסול בדובאי - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

השרים לא היו מוכנים להתייחס ישירות לחיסול בחדר המלון בדובאי,

אך כמה מהם שפעו מחמאות למוסד ולעומד בראשו כאשר נשאלו על כך.

 

"הפמליה שלי נסעה לכנס בינלאומי למען איכות הסביבה ותו לא", הסביר השר לנדאו. עם זאת, בתשובה לשאלה אודות יכולותיו של ראש המוסד, מאיר דגן, השיב: "אני מכיר אותו מלפני היותו בתפקיד ולפני היותי שר. הוא היה תמיד מהטובים". 

 

השר לענייני מיעוטים, אבישי ברוורמן, אמר בתשובה לשאלה בעניין: "ישראל צריכה מצד אחד לפעול על פי הכלל 'הקם להורגך השכם להורגו', ומאידך גיסא, עליה לפעול באומץ להשגת שלום על פי שתי מדינות לשני עמים".

 

גם שרים אחרים לא התייחסו ישירות לחיסול המיוחס בידי חמאס לישראל, אך הרעיפו מחמאות על

דגן ועל מערכת הביטחון. שר הפנים, אלי ישי, השיב לשאלה בנושא: "כוחות הביטחון כולם כאחד עושים, ברוך השם, מאמצים רבים למען שמירת בטחונה של מדינת ישראל".

  

השר דניאל הרשקוביץ הוסיף כי "מאיר דגן הוא אחד מראשי המוסד היותר מעולים אי פעם, זה מעל ומעבר למקובל, אין ספק שהוא מתפקד בצורה יוצאת מן הכלל. הרושם האישי שלי הוא שהמוסד לתפקידים מיוחדים יודע לעבוד ודבר ידוע הוא שמי שמרים את ידו על יהודים - שם את נפשו בכפו, והקדוש ברוך הוא יש לו דרכים רבות משלו לשלם לאלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גופתו של מבחוח בבית חולים בדמשק
צילום: רויטרס
לנדאו בכנס בדובאי לפני שבוע. "איכות הסביבה ותו לא"
צילום: סימונה הלפרין
ברוורמן. להשכים להרוג, אבל לעשות שלום
צילום: דנה קופל
ישי. ברוך השם
צילום: גיל יוחנן
מומלצים