שתף קטע נבחר

הפניקס סירבה - הראל תבטח את הנוער הגאה

פעילות ארגון הנוער הגאה עמדה בסכנה מאז הפיגוע ב"ברנוער", לאחר שהפוליסה הוגדרה כבעלת "סיכון גבוה"

ארגון הנוער הגאה ("איגי") חתם בסוף השבוע על פוליסת ביטוח עם חברת הראל שבשליטת משפחת המבורגר. בכך באה לסיומה פרשה שהחלה לפני כשבועיים בעקבות חשיפת "כלכליסט" את העובדה שחברת הפניקס שביטחה את הארגון בעבר מסרבת לחדש את הפוליסה מטעמי "סיכון גבוה".  

 

 

בעקבות הסירוב פנה הארגון לחברות ביטוח אחרות, אך גם הן סירבו לבטח את בני הנוער הבאים ל־15 הסניפים של הארגון. הסירובים, שנקשרו ברצח שהתרחש לפני כחצי שנה ב"ברנוער" בתל אביב, גררו ביקורת ציבורית על חברות הביטוח.  

 

איגי הוא ארגון התנדבותי הפועל למען בני ובנות נוער הומואים, לסביות, בי־סקסואלים וטרנס־ג'נדרים, ומופעל על ידי עמותת "כמוני כמוך" שהקימו ב־2004 גל אוחובסקי ויניב ויצמן. בארגון כ־150 מתנדבים, וכ־1,500 בני נוער משתתפים מדי שנה בפעילויותיו.  

 

לקראת הסיכום עם הראל ובהשפעת ההד התקשורתי והביקורת שהביאה עמה חשיפת הפרשה ב"כלכליסט", פנתה חברת הפניקס לארגון כדי לבחון שוב את חידוש הכיסוי הביטוחי. לטענת ראשי איגי, הצעת הפניקס כללה תנאים שהארגון אינו יכול לעמוד בהם.

  

לדברי מנכ"ל ארגון הנוער הגאה אבנר דפני, "אנו המומים מהתגלגלות נושא הביטוח, ומהתיוג הניתן לקהילה כ'סיכון ביטוחי'. לשמחתנו, עומר גרשון התורם רבות לארגון גייס ורתם את חברת הראל. זוהי הקלה גדולה לפעילים ובעיקר לבני הנוער שמגיבים באנחת רווחה ובשמחה".  

 

תגובת הפניקס: "הפניקס הגישה הצעה ראויה ומקצועית המתבססת על שיקולים חיתומיים ועסקיים, ככל הצעה אחרת המוגשת על ידי החברה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים