שתף קטע נבחר

שר התיירות מול השגריר בספרד: ביקור מביך?

בשגרירות ישראל במדריד מתחו ביקורת על התנהלות השר מיסז'ניקוב, שביקר לאחרונה בספרד. לדבריהם, הוא ביטל ארוחה ברגע האחרון, איחר לאירוע - ויצא לבלות עד אור הבוקר. מקורבי השר: השמצות על רקע תלונה נגד השגרירות

התקפות הדדיות בין שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, לשגרירות ישראל בספרד - על רקע ביטול השתתפותו של השר בארוחת ערב שאורגנה לכבודו ואיחור כביכול לאירוע בעיר טולדו. גורמים מדיניים כינו את המקרה "מבוכה וביזיון", לעומת השר מיסז'ניקוב, הטוען ש"ההשמצות גובלות בהוצאת לשון הרע".

 

בשבוע שעבר שהה שר התיירות מיסז'ניקוב בביקור בן שבעה ימים בספרד ובפורטוגל. במהלך הביקור השתתף בטקס מרכזי במדריד ליום השואה, שנמשך לטענתו כשעתיים וחצי - למרות

 שנאמר לו כי הוא יערך חצי שעה בלבד. עקב כך ובשל לוח זמנים צפוף, שניהל באותו יום, ביקש לדבריו לבטל ארוחת ערב שאורגנה לו עם אנשי עסקים במסעדה במדריד.

 

ביטול הארוחה עורר זעם בשגרירות ובקרב אנשי העסקים, חלקם ישראלים, שהוזמנו לאירוע והגיעו מכל רחבי ספרד. גיל גידרון, נשיא לשכת המסחר ספרד-ישראל, אמר בערוץ 10 כי קיבל טלפון מהשגריר רק חצי שעה לפני הארוחה על כך שהשר ביטל את השתתפותו. לדבריו, התנהלות שכזו גרמה נזק לישראל ותחושה בקרב אנשי עסקים שניהול התיירות הישראלי נעשה בצורה קלוקלת.

 

עקב תקרית זו ותקרית נוספת שבה איחר שר התיירות להגיע לכנסיה בעיר טולדו, שנסגרה במיוחד עבורו למשך שעתיים, קיבל צוות השגרירות הנחיה להפסיק ולטפל בביקור. גורמים מדיניים אמרו שהביקור הפך מרגע זה למבוכה דיפלומטית ולמבוכה אישית שראויה לגנאי. אותם גורמים טענו שבמהלך ביקורו של השר בספרד ובפורטוגל, כולל ביום שבו אמור היה להשתתף בארוחת הערב עם אנשי העסקים, הוא יצא לבלות עד אור הבוקר עם אנשיו.

 

מלשכת שר התיירות נמסר שמדובר בהשמצות קשות הנובעות מהתרעומת שהביע שר התיירות כלפי התנהלות השגריר והשגרירות עם שובו לישראל. עוד טענו שניהול הביקור על ידי השגרירות נעשה בצורה קלוקלת. כך למשל, את לוח הזמנים לאירוע יום הזיכרון הבינלאומי לשואה במדריד אמדו בחצי שעה בעוד שבפועל נמשך האירוע כשעתיים וחצי. "השר העדיף להיות באירוע החשוב עשרות מונים מארוחת הערב. על רקע העייפות הרבה שצבר בשל התכנון הלקוי, הוא נאלץ לבטל את ארוחת הערב", טענו בלשכת השר.

 

באשר לאירוע בטולדו, אמרו אנשי מיסז'ניקוב, שהודעה על האיחור נמסרה ערב לפני בשל שינוי בלוח הזמנים והם לא נתקלו בשום תרעומת עם בואו של השר למקום. "מעבר ללו"ז הרשמי, כל טענה על בילוי השר בזמנו החופשי גובלת בהשמצות ובהוצאת לשון הרע". לדבריהם, הפגישות הרשמיות של השר התנהלו באופן ראוי ביותר. עוד טענו כדוגמה להתנהלות הקלוקלת, כי אף נציג מהשגרירות לא בא לפגוש את מיסז'ניקוב ולקבל את פניו עם חזרתו מליסבון למדריד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיסז'ניקוב בביקורו בספרד
צילום: אמנון ליברמן
מומלצים