שתף קטע נבחר

ברלוסקוני: תשוקתי - צירוף ישראל לאיחוד האירופי

כבר בקבלת הפנים ציין ראש ממשלת איטליה את הקשר החם בין המדינות. עוד אמר: "אני לא יכול שלא לחוש את חוסר הרגישות כלפיכם בעולם". המחמאות נשמעו גם מהצד השני, כאשר נתניהו כינה את ברלוסקוני "אחד מגדולי חבריה של ישראל"

"החלום הגדול שלי והתשוקה הגדולה שלי היא צירוף ישראל לאיחוד האירופי כל עוד אני שחקן פעיל". כך אמר אחרי הצהריים (יום ב') ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, בטקס קבלת הפנים בלשכת ראש הממשלה בירושלים.

 

"זה הוא אירוע חשוב ביותר למערכת יחסים בין מדינתנו עד כה", אמר ברלוסקוני לאחר פגישתו הקצרה עם בנימין נתניהו. "היינו רוצים שהפגישה היום תשים דגש על מחויבותנו העתידית לעבוד ביחד. אני עוקב אחר הפוליטיקה שלכם ואני לא יכול שלא לחוש את חוסר הרגישות כלפיכם בעולם", אמר והבטיח כי פגישתו הבאה עם ראש הממשלה תהיה באיטליה.

 

ראש ממשלת איטליה ציטט מדברים שאמר בפרלמנט בארצו חתן פרס נובל לשלום, אלי ויזל: "אני מאחל לכם עתיד של רווחה ושגשוג,

 לעם שיש עדיין המאיימים על קיומו".  

 

נתניהו השיב לאורחו במילים חמות, תוך איזכור היסטורי: "רומא וירושלים הן שתי הציוויליזציות הגדולות המהוות תשתית למערב, כפי שאנחנו מכירים אותו. לא בכל יום יש לנו זכות לארח את אחד מגדולי חבריה של ישראל. ראש ממשלת איטליה נותר לוחם של החירות ותומך נלהב של השלום".


אחד מגדולי החברים. נתניהו וברלוסקוני (צילום: נועם מושקוביץ) 

 

לפני הפגישה עם נתניהו, ברלוסקוני נטע עץ זית ביער האומות בירושלים בשיתוף הקרן הקיימת לישראל, וביקר במוזיאון "יד ושם",

 שם הניח זר באוהל "יזכור". "זהו כבוד גדול עבורי לנטוע עץ בישראל ואעודד נטיעת עצים נוספים גם באיטליה", אמר ראש הממשלה מארץ המגף.

 

ברלוסקוני הגיע לביקור ממלכתי, יחד עם כמה משרי ממשלתו, שיערכו פגישות עבודה עם המקבילים להם בממשלת ישראל. בהמשך צפויה ארוחת ערב משותפת בירושלים לנציגי הממשלות. מחר מתכננים שני ראשי הממשלה להיוועד ובשעות הערב יקיימו מסיבת עיתונאים. ביום רביעי צפוי ברלוסקוני לנאום בכנסת, וגם לפגוש את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, כנראה בבית לחם. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברלוסקוני ונתניהו. שחקן פעיל
צילום: נועם מושקוביץ
מחויבות לעתיד
צילום: רויטרס
נוטע עץ
צילום: AFP
מומלצים