שתף קטע נבחר

ידיעות אחרונות: שרה נתניהו טירפדה מינוי שגריר

ראש הממשלה הצהיר כי רעייתו שרה אינה מתערבת בענייני מדינה. אך באי-מייל ששלחה אשת הסוד של בני הזוג נתניהו לאלון פנקס, שהיה מועמד לתפקיד השגריר באו"ם, מתבררת תמונה שונה

האם אשת ראש הממשלה התערבה במינויים? "ידיעות אחרונות" חושף הבוקר (יום ג') כי שרה נתניהו לחצה לטרפד את מינויו של אלון פנקס לשגריר ישראל באו"ם, בעקבות מאמר שכתב ב"ניוזוויק". באי-מייל ששלחה ברכה שור, אשת הסוד של שרה נתניהו, היא הסבירה לפנקס כי אשת ראש הממשלה הטילה וטו על מינויו.

 

"ידיעות אחרונות" מפרסם, כי על-פי בקשת חברה משותפת, נחלצה ברכה שור לפעול אצל הזוג נתניהו להכשרת מינויו של פנקס. שור הסבירה לפנקס שנתניהו כועס עליו, בשל המאמר בשבועון האמריקני, אבל הוא לא פוסל את מינויו. לדבריה, מקור הבעיה הוא אחר והיא תדבר איתה. יש לציין כי במהלך ביקורו בגרמניה הכחיש נתניהו כי אשתו מתערבת בענייני המדינה.

 

שור ופנקס לא נפגשו פיזית, אך שוחחו בטלפון ושלחו זה לזו אי-מיילים. באחד מהם נכתב: "אלון, שבת שלום. כפי שאמרתי לך בתחילת הדרך מי שקובע זאת היא. וגם היא לא היתה מסוגלת לסגת. אני עשיתי ככל יכולתי - אולי עוד אצליח לשנות את דעתה. ברכה".

 

בשיחה עם "ידיעות אחרונות" אישרה שור, שפעלה למען מינויו של פנקס: "אמרתי לחברה שפנתה אלי שאני עומדת להיפגש עם ביבי ושרה ואני עומדת להעלות באוזניהם את העניין. כשנפגשנו, הגברת אמרה, איך את מעלה על דעתך, אחרי מה שהוא כתב את כל הדברים האלה. היו מיילים רבים בין פנקס וביני". היא סירבה לפרסום תוכן המיילים, במיוחד האחרון: "עזבו את שרה נתניהו. מה אתם רוצים להפיל ראש ממשלה?" לאחר מכן ביקשה לשנות את גרסתה: "לא שוחחתי עם בנימין או שרה נתניהו על הרכבת הממשלה ולא על מינוי שגריר לאו"ם".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "כל הטענות והרמזים המיוחסים בפנייתכם לראש הממשלה ורעייתו - הם דברי שקר וכזב מוחלטים שלא התרחשו מעולם. הגברת ברכה שור מעולם לא פנתה, לא דיברה, לא דיווחה ולא העלתה בפני ראש הממשלה או רעייתו שום נושא פוליטי או ממלכתי, ובוודאי לא נושאים של הרכבת קואליציה ומינוי שגריר לאו"ם. ראש הממשלה נתניהו כיהן במשך ארבע שנים כשגריר ישראל באו"ם, והוא בוודאי אינו זקוק להמלצתו של איש לגבי מידת התאמתו, או אי התאמתו של אלון פנקס לתפקיד זה".

 

הסיפור המלא מתפרסם היום ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין ושרה נתניהו. התערבה?
צילום: אבי אוחיון , לע"מ
צילום: מיכאל קרמר
אלון פנקס. אי-מיילים מאשת הסוד
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים