שתף קטע נבחר

סוף המרד בעבודה: תמיר עוברת סופית ל"שנקר"

לפני כשבועיים פורסם ב-ynet לראשונה כי חברת הכנסת תסיים את הקריירה הפוליטית שלה בסוף מושב החורף. הבוקר הודיע בית הספר להנדסה ועיצוב כי היא תשוב לשורות האקדמיה. עם פרישתה, הסיכוי להמשך המרד בעבודה אפסי

עכשיו זה רשמי: ח"כ יולי תמיר פורשת מהכנסת ותתמנה לנשיאת "שנקר". בחודש שעבר פורסם ב-ynet לראשונה כי חברת הכנסת מהעבודה תפרוש בסוף מושב החורף והבוקר (יום ה') הודיע בית הספר הגבוה להנדסה ועיצוב כי תמיר נבחרה על-ידי ועדת איתור שהקים המוסד.

 

מ"שנקר" נמסר כי הסכימה לכהן בתפקיד וכי היא אמורה להחליף את פרופסור אמוץ וינברג. מועמדותה צפויה לקבל את אישור הוועד המנהל של שנקר ולאחר מכן את אישור חבר הנאמנים של בית הספר שיתכנס בחודש מאי. יו"ר הוועד המנהל, יוסי לב, בירך על ההחלטה. "זו הבחירה הטובה ביותר", אמר.

 

תמיר נבחרה לכנסת לראשונה בבחירות 2003. לפני כן כיהנה כשרה בממשלתו של אהוד ברק ובשיא הקריירה שימשה כשרת החינוך בממשלת אולמרט. פעילותה הציבורית החלה בתנועת "שלום עכשיו", שהיא נמנית עם מייסדיה.

 

ברק מינה אותה לשרת קליטה בממשלתו,

אולם בשנים האחרונות היחסים בין השניים הידרדרו ותמיר אף היתה חלק מקבוצה של ארבעה חברי כנסת שתיכננו לפלג את מפלגת העבודה. לפני שבועות אחדים הודיע אופיר פינס כי הוא פורש מן החיים הפוליטיים ובכך הצטמצם הסיכוי לפילוג.

 

עם פרישתה הצפויה של תמיר, הסיכוי להמשך המרד בעבודה אפסי. עם פרישתם של יריביו זוכה אמנם ברק לשקט תעשייתי, אולם המפלגה שבראשותו מאבדת עוד ועוד מנכסיה. מאז נבחר אהוד ברק לראשות העבודה פרשו בזה אחר זה דמויות מוכרות כמו אפרים סנה, עמי איילון, דני יתום, פינס וכעת גם תמיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יולי תמיר. מהכנסת לאקדמיה
צילום: יותם פרום
מומלצים