שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  לא סחבק, מפיק

  מפיק "רוקדים עם כוכבים", אסף גיל, חושב שהעונה המסתיימת היתה מצוינת, אין לו מושג מה יהיה בקדם אירוויזיון בהפקתו, מתחרט על פורמט שאיבד ולא נהנה לצפות בטלוויזיה. ראיון

  בעידן בו מפיקי התוכניות בישראל הפכו לכוכבים, אולי הפנים של אסף גיל עדיין לא מוכרות לכם, אבל הוא עסוק, עסוק מאוד. חודש אחד בחייו, זה הנוכחי, כולל את גמר "רוקדים עם כוכבים", שתי תוכניות חדשות בערוץ 1, הפקת הקדם אירוויזיון והוצאת ספר חדש.


  גיל. עובד עם כולם, לא חבר של אף אחד (צילום: יוסי צבקר)

   

  קרוב לעשרים שנה עברו מאז הקים עם אביו, חיים גיל ז"ל מוותיקי רשות השידור, את "גיל הפקות". מאז, ידע לא מעט עליות ומורדות בחייו המקצועיים. היום, במקום טוב באמצע, הוא השלים עם העובדה שהוא "חסר חיים", ויתר על ילדים, פסימי לגבי עתיד התעשיה אבל לוקח את הרוב בחיוך.

   

  "בסך הכל אני מרוצה", הוא פותח את השיחה בסיכום העונה של "רוקדים". "לא אגיד שהיה מעולה, יש לנו את הדובדבן של העונה בגמר - שלמה ארצי. זה חלום שהתגשם, אבל ללא צל של ספק עלינו העונה. גם ברייטינג, אבל חשוב מכך בבאזז. פיצחנו את הקאסט".

   

  פיצחתם? השמות החזקים הודחו, סירבו לשתף פעולה עם יחסי הציבור ועל פי "פנאי פלוס" תוכנית גלגל ההצלה היתה מפוברקת .

   

  "תמיד יש את תיאוריית הקונספירציה. אם מתערבים - למה התערבתם, לא מתערבים - שואלים למה עפו. מאז העונה הראשונה קיבלתי לא מעט טענות. לי יש תשובה אחת בעניין, אני לא יותר חכם מהעם.


  רוזנבלום מודחת מ"רוקדים". "תמיד יש קונספירציה" (צילום: יוני המנחם)

   

  "אם פנינה רוזנבלום הייתה נשארת אולי היא היתה מעוררת יותר עניין. אבל בשביל זה אשנה הצבעות? העם מספיק בוגר, אולי בניגוד לאחרים שלא חושבים ככה".

   

  אז למה בכלל העליתם תוכנית גלגל הצלה?

   

  "החלטנו שיהיו שלושה זוגות בגמר והבנו שלשם כך חייבים להחזיר זוג. זו הסיבה היחידה. אם אתה חושב שבשביל להחזיר את פנינה רוזנבלום עשינו גלגל - זו טעות. הטענות כאילו מראש שלושה זוגות לא התכוונו לחזור בכלל - זה לא נכון. אני מבקר את מה שנכתב ומסרב להמשיך ולהגיב בנושא הזה".

   

  תהיה עונה שישית?

   

  "אני אופתע אם לא תהיה".

   

  "סקעת בחירה מצוינת, לא יודע מה יהיה בקדם"

  גיל (47) בניגוד לרבים מהמפיקים, לא עובד עם גוף שידור אחד. הוא עבד עם החינוכית וערוץ 3 והיום עם "רשת", "קשת", וערוצים 10 ו-1. רבות מתוכניותיו קנויות, ואחת שהוא יצר - "אינסטינקט בסיסי" - הוא הצליח למכור לחו"ל.


  סקעת. "בחירה ראויה למתמודד באירוויזיון" (צילום: שי וליץ)

   

  "אני המפיק היחיד בישראל שעובד עם כל גופי השידור", הוא מתגאה אבל לא מכחיש שבעבר היו לא מעט בעיות ב"רשת". "היום יש שם רוח חדשה שאני מקווה שתשפר את המצב שלהם".

   

  ועכשיו מגיע הקדם אירוויזיון שתפיק להם.

   

  "מאתגר אותי לעשות את זה ואני עובד על זה הרבה. אנחנו כרגע עוד בבניית הקונספט ודיונים תקציביים. אני אישית חייב להגיד שהראל סקעת הוא בחירה ראויה ומתאימה. מעבר לזה מה יהיה שם? לא יכול להגיד, כרגע עוד כלום לא ידוע".

   

  ולמה אתה צריך לעבוד עם ערוץ 1?

   

  "עושים שם פרויקטים יפים. אני גדלתי בתקופה בה ערוץ 1 היה הכל. גדלתי בבית של עובד הערוץ הראשון והוא יקר ללבי. אני חושב שזה ערוץ שניתן לעשות בו פלאים למרות שמצבו מצער אותי".

   

  בסוף השבוע עולות שתי תוכניות של גיל בערוץ. עונה שנייה ל"דיוקן" ובנוסף "מי אתה חושב שאתה". "אף ערוץ מסחרי לא רצה את 'דיוקן'" מספר גיל בפתיחות. "נלחמתי על הסדרה וכשהערוץ הראשון אמר שהוא מעוניין לא התלבטתי. 'מי אתה חושב שאתה' זו תוכנית שונה שחושפת דברים שאנשים לא יודעים על משפחתם. הפורמט יעלה גם ב-NBC והוא מאוד מתאים לערוץ".

   

  הרצון לעבוד עם ערוץ 1 קשור באביך?

   

  "הרבה ממי שאני היום - שייך לאבא שלי. הטלוויזיה היתה בעורקיי מילדות. אבל למרות ההשפעה שלו עלי קשה לי להגיד שהיינו קרובים. אולי גם בגלל שיצאתי מהארון בגיל צעיר (19), למרות שבסוף הוא קיבל את זה. היינו שונים. הוא היה נחבא אל הכלים, צנוע מאוד. למרות שהוא היה סופרסטאר ברשות השידור, סוג של חיים הכט. אבל בשקט, טוב לו במקום שלו".

   

  בשם האב

  חיים גיל הלך לעולמו לפני כשנתיים, כתוצאה ממחלת הסרטן. כשנודע לו על המחלה, חצי שנה לפני מותו, הוא החל לכתוב סיפור אהבה דמיוני על רקע כיבוש צבא זר את ישראל. גיל יוציא בשבועות הקרובים את הספר בחברת ההפקות שלו. "הוא כתב את זה כחורבן המדינה מול חורבנו שלו. הוא ידע שהוא הולך למות וראיתי את זה כצוואה שלו", הוא מספר.


  "גריז". הנפילה הגדולה (צילום: יוני המנחם)

   

  הפריצה הגדולה של גיל לפריים טיים התרחשה לפני כחמש שנים עם "קצרים", "דייט לסטרייט" ו"רוקדים עם כוכבים". אז גם באה הנפילה של "דה שואו" ו"גריז". "הכישלון ב'דה שואו' היה הירידה אחרי שתי תוכניות, ואני שותף לזה. בדיעבד אני מצטער על זה ואולי גם הערוץ. 'גריז' לא היתה הצלחה גדולה בבאזז ובעניין, ולאו דווקא ברייטינג. וגם תרבות המיזוקלס בישראל לא היתה מספיק מפותחת ולא ראינו את זה. אבל התגברנו".

   

  גיל לא אופטימי ביחס לתעשיית הטלוויזיה, ואולי בגלל זה יצא לו שם של מיזנתרופ. "אני לא חבר של אנשים, זה לא מעניין אותי. מבקריי אומרים שאני לא נחמד וזה לא נכון, אבל אני לא מתאמץ להיות נחמד. אין לי צורך או רצון" הוא מסביר.

   

  נגמר המשבר בתעשיה?

   

  "יש עדיין משבר. התעשיה מפורקת כלכלית. לאן זה יוביל? אין לי מושג. גם אני אוכל אותה. היו תקופות פריחה, היום יותר קשה להרוויח".

   

  אתה רואה הרבה טלוויזה?

   

  "לא. אני לא נהנה לראות טלוויזיה".

   

  עדיין מפחד מכשלונות?

   

  "אני אדם שהזהות שלו ברמה האישית והמקצועית מאוד גבוהה, והיא גובה מחיר. כשאני נכשל - זה משפיע. אחרי 20 ומשהו שנה צריך לקבל דברים בפרופורציות והכי חשוב בהומור עצמי.

  ב-2005 התהלכתי שני מטר מעל האדמה בזכות "רוקדים" ו"קצרים", שנה אחרי זה נכשלתי והגיע דאון קיצוני. לא סבלתי את עצמי, אבל גם מזה יצאתי".

   

  וורקוהוליק ממש.

   

  "כן. לפני ארבע שנים הסתיימה לי מערכת יחסים ארוכה בגלל העבודה. לטוב ולרע אני מחובר למה שאני עושה ומודה שאני לא יודע אם אני מסוגל להיכנס למערכת יחסים אמיתית. יכול להיות שזה ישתנה, אבל הפריים טיים הוא מציאות קשה. המחיר קשה ברמה הנפשית, אבל אני אוהב את זה.

   

  מה עם ילדים?

   

  "לא עשה לי את זה אף פעם. מאוד אוהב ילדים, אבל אין לי תשוקה לזה".

   

  החלום הגדול הבא?

   

  "שתהיה לי תוכנית בין שלושת המקומות הראשונים בטבלה, ושתהיה עדיין משהו שאוהב לעשות".

   

  החלום הוא רייטינג?

   

  "כן, אבל רק במידה ושזה משהו שאני נהנה ממנו. לא משהו שלא ארצה לעשות".

   

  על מה אתה מצטער?

   

  "על 'מונית הכסף'. היה לי את הפורמט ביד לא הצלחתי למכור אותו ואחר כך אריק הניג כן הצליח. זה מה שאמרתי. יום אתה למעלה יום למטה. ככה זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: קרן נתנזון
  גיל. "העם מספיק בוגר להכריע ב-sms"
  צילום: קרן נתנזון
  לאתר ההטבות
  מומלצים