שתף קטע נבחר

מסיבת התה נגד אובמה: "נאבקים על אמריקה"

מאות שמרנים הגיעו בסוף השבוע לנשוויל כדי להשתתף בכנס של תנועת "מסיבת התה" שמתנגדת לממשל אובמה. התנועה הודיעה שתתמוך ב-15 מועמדים שמרנים בבחירות לקונגרס וציר בית הנבחרים לשעבר, טום טנקרדאו, הכריז: "המאבק על אמריקה בעיצומו". הלילה יינעל הכנס בנאום של שרה פיילין

הרבה דם רע נשפך בכינוס השנתי הראשון של "מסיבת התה" הנערך בנשוויל, טנסי. 600 בני אדם הגיעו להשתתף במפגן השנאה לנשיא ברק אובמה, אותו פתח ביום חמישי בערב ציר בית הנבחרים לשעבר מקולורדו, טום טנקראדו, שאמר: "השם שלו הוא ברק חוסיין אובמה" - והקהל השיב בקריאות בוז מחרישות אוזניים.

 

טנקראדו, שהשתתף בפריימריז לנשיאות של המפלגה הרפובליקנית תחת המצע של בלימת ההגירה ההיספאנית לארה"ב, הזהיר מפני "פולחן של רב-לאומיות" והתריע שהאמריקנים עלולים "להתבשל למוות בסיר של מדינה של מטפלות בית. אנשים שאינם יכולים לאיית את המילה 'הצבעה' או לומר אותה באנגלית, בחרו בסוציאליסט אידיאולוגי אדוק בבית הלבן".

 

הדובר אמר לנוכחים כי "המאבק על אמריקה בעיצומו. הנשיא ובני הברית השמאלנים שלו בקונגרס מחפשים כל הזדמנות להרוס את החוקה לפני שתהיה לנו הזדמנות להציל אותה".


מרק סקודה. "בואו לא נהיה תמימים" (צילום: AP)

 

349 דולר לארוחת ערב עם פיילין 

אנשי "מסיבת התה" אינם רק מדברים. מה שהתחיל כהפגנות של ציבור כועס ומודאג, הופך להתארגנות ממוסדת. ביום שישי הם הכריזו על הקמת ועדה שתגייס כסף לשכור שירותים של יועצים פוליטיים ומנהלי מערכות בחירות למועמדים לקונגרס שעומדים בקריטריונים שלהם. הם ייסדו ארגון פוליטי שלא למרות רווח הפטור ממיסים בשם "להבטיח חופש", שהיעד שלו גיוס 10 מיליון דולר השנה לסייע למועמדים בבחירות לקונגרס שיתקיימו בחודש נובמבר.  

 

אנשי "מסיבת התה" הודיעו כי בכוונתם לתמוך ב-15 מועמדים והם כבר זיהו חמישה מועמדים כלבבם במדינות הדרום. על הכוונת שלהם הסנאטורית הדמוקרטית מארקנסו, בלאנץ' לינקולן, שהצביעה בעד הצעת הרפורמה בשירותי הבריאות שעברה במליאת הסנאט ברוב של 60. "בואו לא נהיה תמימים. אנשים לא יבחרו לקונגרס אם אנחנו רק נחזיק כרזות", אמר מרק סקודה, שיהיה נשיא הארגון הפוליטי החדש.

 

התוכנית של "מסיבת התה" היא להחדיר כמה שיותר מועמדים בעלי עמדות שמרניות על חשבון מה שהם מגדירים "רפובליקנים בשם בלבד", שאינם מייצגים לדבריהם את העמדה המסורתית של אחריות כספית, איזון תקציבי, הפחתת מיסים, הקטנת הממשלה וביטחון לאומי.

 

הכינוס יינעל הלילה בארוחת ערב חגיגית ובנאום של מושלת אלסקה לשעבר שרה פיילין. 500 בני אדם שילמו 349 דולר למנה, וחלק גדול מהסכום - 100 אלף דולר - ייכנס לכיסה של פיילין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסיבת התה בנשוויל
צילום: AP
פיילין. אורחת הכבוד
צילום: AP
מומלצים