שתף קטע נבחר

קנס לעיריית ר"ג: העבירה שמות תלמידים ל'קידום'

העירייה העבירה לחברת "קידום" כ-1,500 מדבקות הכוללות שם וכתובת של תלמידי בתי-הספר התיכון בעיר - ונקנסה ב-5,000 שקלים, בשל הפרה של חוק הגנת הפרטיות

חברות מסחריות מנסות להשיג מידע על לקוחות פוטנציאלים - ומסתבר, שיש לפעמים מי שמסייע להן. עיריית רמת-גן נקנסה היום (א') ב-5,000 שקלים וחברת "קידום" תיאלץ לשלם 1,000 שקלים, בגין שימוש לא חוקי ששני הגופים עשו במידע אודות תלמידים, תוך פגיעה בפרטיותם.

 

במהלך בירור שנערך ברשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים - נמצא שאגף החינוך של העירייה העביר כ-1,500 מדבקות לקבוצת "קידום", הכוללות שם וכתובת של תלמידי בתי-הספר התיכון בעיר, ללא קבלת הסכמה מפורשת של התלמידים או של האפוטרופוס שלהם, ובכך בעצם סיפקה העירייה שירותי דיוור ישיר.

 

לטענת הרשות, מקור המידע הינו מאגר מידע בבעלות העירייה, שמטרתו רישום ושיבוץ ילדי תושבי רמת-גן, הלומדים במוסדות החינוך, ומטרת המאגר אינה כוללת מתן שירותי דיוור ישיר. עוד נטען, כי קבוצת "קידום" שלחה מכתב פנייה לתלמידי התיכון בעיר, מבלי לציין כי הפנייה נעשתה בדיוור ישיר וללא מתן הודעה על זכות מקבל הפנייה להימחק מהמאגר שבו מצוי המידע.

 

מנהלת מחלקת רישום ופיקוח, עו"ד רבקי דב"ש, אמרה: "שימוש במאגר מידע למטרות השונות מהתכלית המקורית של המאגר, היא הפרה של חוק הגנת הפרטיות. הפרת חובות אלו פוגעת בזכויות מהותיות של הציבור. חמור במיוחד המקרה בו רשות ציבורית עושה זאת לגבי קטינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרטי התיכוניסטים הועברו. אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים