שתף קטע נבחר

אסד: נעמוד לצד לבנון בכל מתקפה ישראלית

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית, דיווחה כי נשיא סוריה ויו"ר הפרלמנט הלבנוני שוחחו בין היתר, "על האיומים הישראליים החוזרים ונשנים נגד מדינות האזור, על הקיצוניות הישראלית המאיימת לחסל את ההזדמנויות להשכין שלום, באמצעות הצתת האזור"

נמשכים חילופי המסרים והאיומים בין דמשק לירושלים: נשיא סוריה, בשאר אסד, התייחס הערב (יום א') לראשונה במרומז לקולות המלחמה והשלום באזור. בפגישה עם יו"ר הפרלמנט הלבנוני, נביה ברי, הוא הדגיש כי ממשלתו והעם הסורי יעמדו לצידה של לבנון "בכל מקרה של מתקפה ישראלית, שהיא עלולה להימצא מולה". 

 

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א דיווחה, כי השניים שוחחו בין היתר "על האיומים הישראליים החוזרים ונשנים נגד מדינות האזור, על הקיצוניות הישראלית המאיימת לחסל את ההזדמנויות להשכין שלום, באמצעות הצתת האזור במלחמות והכנסתו אל הבלתי נודע".


אסד בפגישה עם ברי היום. המתיחות נשמרת (צילום: AFP)

 

כמו כן שוחחו השניים על הקשרים הדו-צדדיים ההולכים ומתפתחים בין שתי המדינות, וכן על המצב במזרח התיכון - ובמיוחד על המצב בזירה הפלסטינית.

 

בכיר סורי נוסף, שהתבטא הוא שר ההסברה הסורי, מוחסן בילאל - שהתייחס לאיומיו של שר החוץ, אביגדור ליברמן. בסיור שקיים בעיר קוניטרה שברמת הגולן הסורית,

אמר היום בילאל כי הצהרותיו של ליברמן הן "בלתי אחראיות, ברבריות ותוקפניות, היוצאות מפיו של אדם מנודה בעולם כולו, שאיש אינו מקבל את פניו - דבר המוכיח את תוקפנותה של הישות הזאת (ישראל)”.

 

מוקדם יותר התייחס גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לראשונה באופן פומבי למצב באזור. "פניה של ישראל לשלום", הוא הדגיש. "ישראל שואפת להסכמי שלום עם כל שכניה, עשינו זאת עם מצרים ועם ירדן ואפשר לעשות זאת גם עם סוריה ועם הפלסטינים".

 

עם זאת, ראש הממשלה ציין כי "ישנם שני תנאים לכך. על המשא ומתן להתנהל ללא תנאים מקדימים שמשמעם ויתורים מפליגים מצד ישראל מראש. זה לא מקובל עלינו", אמר נתניהו והדגיש: "לא נכנסים למשא ומתן כשהכל ידוע מראש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אסד בפגישה עם ברי. לצד לבנון
צילום: AP
מומלצים