שתף קטע נבחר

מכוניתו של שופט מחוזי הוצתה ליד ביתו בעכו

עוד הסלמה באלימות נגד שופטים. לפנות בוקר הוצתה בעכו מכוניתו של שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, משה גלעד. המשטרה: "המציתים ידעו בדיוק באיזו מכונית לפגוע". בעבר ייצג גלעד את העבריין מיכאל מור. אשתו, אביבה, אמרה ל-ynet: "אנחנו סומכים על המשטרה שתגיע למבצעים"

שופטים תחת איום: מכוניתו של שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, משה גלעד, הוצתה לפנות בוקר (יום ב') כשחנתה סמוך לביתו בעכו. חוקרי תחנת המשטרה בעיר פתחו בחקירה. האירוע הזה מצטרף לשרשרת של מקרי אלימות כלפי שופטים, האחרון שבהם - תקיפתה של נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש. אשתו, אביבה, אמרה ל-ynet: "אני מניחה שההצתה קשורה לעבודתו של בעלי, למרות שככל הידוע לי, הוא לא היה מאוים בשום צורה".

 

אביבה גלעד, המכהנת כחברת מועצה בעכו, ציינה שהופתעה, "למרות שנים רבות של עבודה ציבורית, מעולם לא קרה לנו דבר כזה. אנחנו מאמינים וסומכים על המשטרה שתגיע למי שביצע את המעשה".  מהנהלת בתי המשפט נמסר כי לא יתייחסו לנושא, הנמצא בבדיקה.

 

 

צילום: מוחמד שינאווי - זום אאוט הפקות

 

בשעה 3:30 התקבל במשטרה דיווח על הצתת מכונית המרצדס של השופט, שחנתה רק כמה מאות מטרים מתחנת המשטרה בעיר. מפקד תחנת המשטרה, סגן ניצב אבי אדרי, מסר כי "המציתים ידעו בדיוק באיזו מכונית לפגוע. השופט אמר שלא קיבל איומים על חייו".

 

זמן קצר לאחר ההצתה הגיעו למקום בכירים מאבטחת בתי המשפט וחוקר דליקות, שהחל לבדוק את הרכב על-מנת לקבוע כיצד ובאלו אמצעים הוצת.

 

ל-ynet נודע כי בדירה סמוכה לדירת השופט מתגוררת תובעת משטרתית הנתונה לאיומים זה זמן רב. בחודש שעבר אף נוקבו צמיגי מכוניתו של בעלה, הדומה לזו של השופט. עם זאת, במשטרה שללו הבוקר את האפשרות של טעות בזיהוי, ואמרו כי "ניתן לומר בסבירות גבוהה שההצתה כוונה למכוניתו של השופט גלעד".


השופט מגיע למכוניתו שהוצתה, הבוקר (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

רכבו של אלי אבן-חיים, אחד משכניו של גלעד, חנה הלילה סמוך למכונית שהוצתה וניזוק גם הוא. הבוקר אמר בשיחה עם ynet כי הוא ורעייתו לא הבחינו במאומה בשעות הלילה. "אנו מתגוררים כבר 20 שנה בשכנות לשופט גלעד ואשתו. מעולם לא היו פה אירועים מהסוג הזה", אמר אבן-חיים - וציין גם הוא כי מאז עברה התובעת המשטרתית להתגורר באזור נרשמו כמה התנכלויות לכלי הרכב שבבעלות משפחתה. 

 

הוא הוסיף כי הבחין בנזק שנגרם לכלי הרכב רק בשעות הבוקר, כשיצא לעבודתו.

 

השופט גלעד מונה לתפקידו לפני כשנתיים. מינויו חולל סערה, לאחר שנטען על-ידי מתנגדיו כי "התרועע" עם עבריינים בכירים שאותם ייצג, טענה שנדחתה על הסף על-ידי הוועדה למינוי שופטים. בין לקוחות המפורסמים היה העבריין מיכאל מור, שעדיין מיוצג על-ידי עורך הדין מיכאל כרמל, שעבד בעבר עם גלעד. מור שוחרר באחרונה מהכלא ומתגורר כיום ביוקנעם. מור עמד במוקד פרשת שוטרים "עבריינים במדים", שהורשעו לאחר שניסו לפגוע בו.

 

משה גלעד יושב בהרכבים שדנים בתיקים הפליליים הכבדים ביותר בחיפה. באחד ההרכבים יושב לצדו השופט כמאל סעב, שהיה מאוים בעבר, ואף זכה לאבטחה צמודה גם בתוך כותלי בית המשפט. בשבוע שעבר גזר הרכב שבו ישב 17 שנות מאסר על מוחמד מוסא מדיר אל-אסד, שהרג בנובמבר 2008 את איהאב אסעדי.

 

אדם המכיר את המערכת המשפטית באזור אמר הבוקר ל-ynet כי הוא משוכנע שהרקע לאירוע הוא עבודתו של גלעד כשופט, ואין קשר לתיקים שבהם טיפל כעורך דין. "בשנתיים האחרונות הוא שלח הרבה אנשים אל מאחורי סורג ובריח, חלק מהם בוודאי מעכו, וחלקם בוודאי יודעים היכן הוא גר. הרכב חנה בחוץ ללא כל אבטחה ולא הייתה שום בעיה לבצע את המעשה", אמר. משירותי הכיבוי בעכו נמסר כי הרכב נשרף חלקית ומכונית שחנתה בסמוך ניזוקה גם כן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופט משה גלעד, הבוקר
צילום: אבישג שאר-ישוב
נזק כבד למרצדס שהועלתה באש
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים