שתף קטע נבחר

התמ"ת יסבסד מעונות יום גם לזוגות חד-מיניים

אלפי ילדים של זוגות חד-מיניים שוהים במעונות יום, אבל הוריהם אינם נהנים מהנחות שניתנות לשאר האוכלוסייה לפי קריטריונים כלכליים. החל משנת הלימודים הבאה, יהנו גם זוגות חד-מיניים מסבסוד שווה לזה של זוגות אחרים. בן אליעזר: "אין הצדקה לאפלייה שהייתה נהוגה עד כה"

סוף לאפלייה בפעוטונים: משרד התמ"ת יעניק מעתה הנחות בתשלום למעונות היום גם להורים שחיים בזוגות חד-מיניים - בדומה להנחות שמהם נהנים הורים "רגילים" ובהתאם לאותם קריטריונים.

 

  • "כשיש ילדים, יוצאים מהארון מדי יום" 
כמה זה עולה לנו
יוגדל התקציב למעונות. יו"ר נעמת: "זריית חול" / תני גולדשטיין
התמ"ת יאפשר ל-5,000 ילדים ממעמד הביניים ליהנות מסבסוד במעונות היום, אבל יו"ר נעמת, טליה לבני, זועמת: "פואד חושב שנשים לא יודעות לספור. 5,000 ילדים זה 10 מיליון שקלים, והוא הבטיח 200". האיום בהשבתת המעונות לא הוסר
לכתבה המלאה

 

אגף מעונות היום והפעוטונים במשרד התמ"ת מעניק סבסוד לחלק מהזוגות שילדיהם לומדים בפעוטונים של ויצ"ו, נעמ"ת ואמונה, וגם להורים ששולחים את ילדיהם למשפחתוני התמ"ת. הסבסוד מבוסס על קריטריונים הקבועים בחוק, בהתאם למצבן הכלכלי של המשפחות, וניתן להורים ששכרם נמוך, הורים לומדים, הורים עולים, ועוד. ההנחות ניתנות גם לזוגות וגם לאמהות במשפחות חד-הוריות. 

 

בפעוטונים לומדים אלפי ילדים של זוגות חד-מיניים, שעד כה לא נהנו מהנחות, גם כאשר מצבם הכלכלי של ההורים הוא קשה ומזכה בהנחה - ושילמו את המחיר המקסימלי שמשלמות משפחות מבוססות. במחשבי התמ"ת לא הייתה קטגוריה שאיפשרה לתת הנחה כזאת. נשים לסביות הציגו את עצמם בחלק מהמקרים כ"חד הוריות" כדי לקבל הנחות, ואילו זוגות של גברים הומוסקסואלים לא יכלו לקבל סבסוד כלל.

   

במסגרת היערכות משרד התמ"ת לקראת ההרשמה לשנת הלימודים הבאה, ערך מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי אתמול (א') דיון בנושא, שבו הוחלט לבטל את האפלייה בשנת הלימודים הבאה. בתמ"ת הוחלט להתאים את נהלי הסבסוד לזוגות חד-מיניים לנהלי חוק הפונדקאות וחוק האימוץ, שכבר "הכירו" בקיומם של זוגות כאלה. שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין בן אליעזר, אישר הבוקר את ההחלטה.

 

"אין שום סיבה בעולם למדיניות שהייתה קיימת עד כה לפיה משפחות אלו, שהוגדרו כתא משפחתי ע"י המדינה, לא יזכו להטבות משרד התמ"ת בתחום מעונות יום, משפחתונים וצהרונים", אומר בן אליעזר, "המהלך יוכל להטיב עם המשפחות, ויאפשר להורים שזכאים לסבסוד להצטרף למעגל העבודה, ביחד עם פתיחה של אפשרויות תעסוקה נוספות בפניהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
מעונות יום: גם זוג הורים חד-מיני יקבל הנחה
צילום: תומריקו
בן אליעזר: "אין הצדקה לאפלייה"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים