שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יועצי השקעות מחו"ל יוכלו לעבוד בישראל

  הכנסת אישרה שני תיקונים לעבודת שוק ההון: התיקון הראשון פותח את שערי שוק ההון ליועצי השקעות זרים ואילו השני מבטל תקנה שאושרה בכנסת הקודמת, שאסרה כל התקשרות בין קרן נאמנות לחברת ברוקרז' אחות - במטרה למנוע ניגודי עניינים

  שני חוקים משמעותיים לעבודת שוק ההון התקבלו אמש (ב') בכנסת בקריאה שניה ושלישית. האחד מאפשר כניסת יועצי השקעות מחו"ל לעבודה בישראל. השני מאפשר לקרן נאמנות לבצע את השקעותיהן בבורסה גם באמצעות חברת ברוקרז' השייכת לבעלי השליטה בקרן, למרות החשש לניגודי עניינים.

   

  התיקון הראשון התקבל פה אחד לפי הצעת הממשלה בחוק להסדרת העיסוק בייעוץ ושיווק השקעות וניהול תיקי השקעות. הוא פותח את שערי שוק ההון ליועצי
  ההשקעות ומנהלי תיקי ההשקעות הזרים בשני תנאים: הם חייבים להיות בעלי רשיון לעיסוקים אלה בארצות מוצאם, ורשאים להתקשר בהסכם עם לקוחות ישראליים רק במסגרת תאגיד מורשה מקומי, אשר יפקח על פעילותם ויהיה האחראי כלפי הלקוח הישראלי.

   

  התיקון השני התקבל אף הוא פה אחד, לפי הצעה פרטית של ח"כ אמנון כהן (ש"ס) בחוק קרנות הנאמנות. הוא מבטל את התקנה שאושרה בוועדה הכספים בכנסת הקודמת, שאסרה כל התקשרות בין קרן נאמנות לחברת ברוקרז' אחות, אם שתיהן בשליטת אותו תאגיד. התיקון מחזיר את המצב ששרר לפני התיקון בשינוי שנועד לצמצם את ניגודי העניינים.

   

  השינוי מחייב את הקרן להתקשר עם החברה האחות במכרז לקבלת שירותי ברוקרז' שבו יזכו גם חברות אחרות. הדירקטוריון של מנהל הקרן והנאמן חייבים לאשר את המכרז. ההתקשרות עם החברה האחות תהיה מוגבלת. העמלות שהיא תקבל מכספי הקרן, לא יעלו על 20% מהיקף העמלות השנתי שהקרן תשלם עבור כל עסקאות הברוקרז', כפי שהיה לפני התקנה שניתקה את הקשר בין החברות האחיות.

   

  יישום התיקון ייכנס לתוקף לאחר שרשות ניירות ערך תקבע כללים לעניין זה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים