שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קרדיט סוויס אכזב עם רווח של 793 מיליון פרנק

  האנליסטים ציפו לרווח של 1.28 מיליארד פרנק שוויצרי ברבעון הרביעי של השנה. ברבעון המקביל אשתקד הפסיד הבנק 6.02 מיליארד פרנק שוויצרי. חברת כור, של נוחי דנקנר, המחזיקה בכ-3% ממניות הבנק, דיווחה השבוע כי ההפסדים שלה על הנייר נאמדים ב-1.1 מיליארד שקל

  קרדיט סוויס, הבנק השוויצרי הגדול בשוויץ במונחי שווי שוק המוחזק בשיעור של כ-3% על ידי חברת כור, של נוחי דנקנר, החמיץ את תחזיות האנליסטים ברבעון הרביעי של השנה, אחרי שהרווחים שהשיג ממסחר בניירות ערך היו נמוכים מאלה שהשיג ברבעון הקודם. 

   

  בנק ההשקעות השוויצרי הרוויח 793 מיליון פרנק שוויצרי ברבעון הרביעי בהשוואה להפסד של 6.02 מיליארד פרנק שוויצרי ב-2008. האנליסטים ציפו לרווח נקי של 1.28 מיליארד פאנק שוויצרי, על פי הקונסנזוס של בלומברג.  

   

  קרדיט סוויס בניהולו של ברנדי דוגאן הציגה הכנסות שיא ממסחר בניירות ערך ב-2009 כשהיא נהנית משיעורי הריבית הנמוכים. עובדה זו גם תרמה משמעותית לרווחי המתחרים: גולדמן זאקס ודויטשה בנק.  

   

  מתחילת השנה איבדה מניית החברה 9.9% בהשוואה לירידה של 8.8% שהציגו 52 החברות הנמנות על מדד הפיננסים האירופאי.

   

  הרווחים של בנק ההשקעות השוויצרי היו צפויים להיות גבוהים יותר לולא זקפה החברה הוצאה חד פעמית של 300 מיליון פרנק שוויצרי בעקבות צמצום מרווחי
  האשראי והוצאה נוספת של 500 מיליון פרנק שוויצרי לפני מס.

    

  כור דיווחה השבוע כי ההפסדים שלה על הנייר מאחזקה במניות קרדיט סוויס נאמדים ב-1.1 מיליארד שקל, במקביל הודיעה כי היא מגדילה את האחזקות בבנק השוויצרי ל-2.98% ממניות הבנק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים