שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ברונית בריטית: האם צה"ל גנב איברים בהאיטי?

  ה"ג'ואיש כרוניקל" דיווח כי חברת פרלמנט לשעבר מהמפלגה הליברלית דמוקרטית קראה לישראל לחקור טענות נגד צוותי הרפואה שנשלחו להאיטי. לצד האמירה כי יש לשבח את פעולת צה"ל - היא קראה לחקירה, כדי לפזר את הטענות שהועלו

  פעם נוספת מתברר כי אין גבול לשנאה - גם כאשר ברקע הגשת סיוע לטרגדיה אנושית נוראה. חברת פרלמנט בריטית לשעבר, הברונית ג'ני טון מהמפלגה הליברלית דמוקרטית קוראת לישראל לחקור טענות כי חיילי צה"ל גנבו איברים להשתלה ממטופלים בהאיטי לאחר רעש האדמה. כך דיווח אתר ה"ג'ואיש כרוניקל". הדברים עוררו ביקורת קשה במפלגתה, אך היו"ר, ניק קלג, סירב לנקוט צעדים נגדה. ב-2004 היא עוררה סערה דומה במפלגתה, כאשר אמרה כי לו היתה פלסטינית - היא היתה שוקלת להיות מחבלת מתאבדת.

   

  על פי הדיווח, ההאשמות בעניין הסחר באיברים הופצו בין היתר בעיתון היוצא ברצועת עזה, שהברונית נחשבת כמי שתומכת בו. הברונית אמרה ל"ג'ואיש כרוניקל" כי "יש לשבח את צה"ל על תגובתו הפנטסטית לאירועים בהאיטי".

   

  לצד זאת, הוסיפה טון את הטיעון המצטדק הבא: "כדי למנוע הפצתן של האשמות מעין אלה - שכבר פורסמו ב'יוטיוב' - על צה"ל וההסתדרות הרפואית בישראל ליזום חקירה עצמאית כדי לנקות את שמותיהם של אנשי הצוות בהאיטי".

   

  חברה למפלגה של טון, אד פורדהם, אמר בתגובה לדברים כי "זה מתועב שמישהו מציע לחקור דבר כל כך סוטה וחולני". עמיתו, מונרו פאלמר, המכהן כראש השדולה למען ישראל במפלגה, הצטרף למבקריה של הברונית ואמר כי על פי אותו היגיון - ניתן גם לקרוא לחקר ה"אמת" על הפרוטוקולים של זקני ציון.

   

  נראה שתחילתם של רעיונות השנאה הללו בסרטון שהועלה ל"יוטיוב",

  במהלך פעולת צוותי החילוץ והרפואה של צה"ל בהאיטי. כפי שפורסם בשעתו ב-ynet, אמריקני המכנה את עצמו "טי-ווסט", קרא להישמר מפני חיילי צה"ל שבעבר כבר הואשמו כמי שגנבו איברים מפלסטינים.

   

  האיש, העומד בראש קבוצת "AfriSynergy הפקות" שמטרתה המוצהרת - העצמת האדם השחור, הציג מעין נקודה למחשבה, וניצל את הטרגדיה הנוראה בהאיטי למיחזור טענות שקריות בדבר סחר באיברים. "יש אנשים חסרי מצפון וגם הם פועלים בהאיטי. הם חברים בצוותי החילוץ והרפואה שפועלים שם - ותמיד יהיו כאלה. זה כולל את צבא הגנה לישראל", טען.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בית החולים הישראלי בהאיטי
  צילום: נעם ברקן
  טי ווסט. המקור לטענות השנאה?
  מומלצים