שתף קטע נבחר

מכתב לביניש: דברי קורב הוצאו מהקשר ממניע זר

הסטודנטים בסדנה של הפרקליט שהשתלח בשופטים כתבו לנשיאת בית המשפט העליון ויצאו להגנתו. במכתב, שהגיע לידי ynet, ציינו הסטודנטים כי הבינו שהדברים נאמרו ברוח הומוריסטית וטענו כי הדברים הודלפו מתוך אינטרס אישי

סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב, ממתין לבירור שייערך לו בעקבות הדברים הקשים שהשמיע בגנות השופטים, אולם הבוקר (יום א') יוצאים להגנתו אלה ששמעו את הדברים מקורב עצמו ומתגייסים לסייע לו. לידי ynet הגיע מכתב ששלחו הבוקר 15 סטודנטים שלמדו בסדנה של קורב לנשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, וליועץ המשפט לממשלה, יהודה וינשטיין.

 

 

הסטודנטים כותבים כי לדעתם ולתחושתם עו"ד קורב מכבד עד מאוד את מערכת המשפט בכלל ואת הפרקליטות בפרט ובמהלך הקורס אף נתן תחושה אמיתית של אדם מקצועי ביותר המסור למקצועו ונאמן למערכת בה הוא פועל לאורך שנים רבות. במכתב, שנשלח גם לפרקליט המדינה, משה לדור, ולפרקליט מחוז ירושלים, אלי אברבנל, כתבו הסטודנטים כי קורב אמר את הדברים "ברוח הומוריסטית".

 

לטענת 15 הסטודנטים החתומים על המכתב,

"עו"ד קורב ניסה להעביר באופן אובייקטיבי ובלתי אמצעי את הקשיים שעומדים בפני עורכי דין בבואם במגע עם נאשמים במערכת המשפט על צדדיה המורכבים". הסטודנטים מדגישים כי שררה ביניהם הבנה שהביטויים הם חלק מסגנון דיבור, שגם אם הוא בוטה, היה ברור לשומע סביר, כי "המרצה אינו מתכוון לתוכן המילולי של הדברים".

 

הם הוסיפו, כי "לתחושותינו, אותו סטודנט אשר לכאורה אחראי על פרסום הציטוטים הוציא דברים מהקשרם מתוך אינטרס אישי ומניעים זרים. אותו סטודנט לא פנה ולא פעם אחת במהלך הסמסטר לעו"ד קורב והעיר לו על ניסוחיו, כי אם להיפך". לסיכום, כתבו הסטודנטים במכתב כי הם מבקשים "להביע את הערכתם לעו"ד קורב ואת מלוא אמונתם ואמונם במסירותו במקצועיותו ובכבוד שהוא רוכש למערכת המשפטית כולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד קורב. השתלח בשופטים
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים