שתף קטע נבחר

מהגרים לבריטניה ילמדו את אמנות העמידה בתור

זרים המבקשים להגר לבריטניה ייאלצו לעבור קורס בו ילמדו על אחד המנהגים הבריטיים העתיקים ביותר: עמידה בתור באופן מסודר ומנומס באוטובוס, בסניף הדואר וגם בתור לכריך.

 

בעוד שהרעיון עשוי להישמע כמו בדיחה, שרי ממשלת בריטניה הבהירו כי הם מאוד רציניים בכוונתם לחנך מהגרים ולהכין אותם לחיים בממלכה. בממשלה אומרים כי העובדה שזרים רבים אינם מבינים כי עליהם להמתין בסבלנות בתור לקבלת שירותים יוצרת מתחים בקהילות שאליהן הצטרפו קבוצות גדולות של מהגרים.

 

שר ההגירה, פיל וולאס, אמר אתמול (שבת) לעיתון הבריטי "דיילי טלגרף" כי החינוך לעמידה סבלנית בתור הוא חלק ממהלך כולל להבטחת קליטתם היעילה של מהגרים. "ההמתנה בתור היא אחד המנהגים שמאחדים את המדינה שלנו. חשוב מאוד שאזרחים חדשים ילמדו לחכות - באוטובוס וגם בתור לכוס התה שלהם".

 

השר וולאס הוסיף כי "בבריטניה, העמידה בתור מסודר מספקת תחושה של הגינות, ובריטים מפתחים רגשות עזים של כעס כאשר אנשים נדחפים או עוקפים אותם. אני בטוח שרוב המהגרים מעדיפים להשתלב, וישמחו ללמוד את דרכינו".

 

מאז שנת 2005, אזרחי מדינות זרות המגישים בקשות לאזרחות בריטית מחויבים לעבור מבחן כתוב באחד מ-90 מרכזים ברחבי המדינה. המבחן כולל שאלות בנושאים שונים - מפוליטיקה ועד מוזיקת פופ. אחת השאלות היא "מה יש לעשות אם שפכת לאדם את הבירה בפאב השכונתי?", והתשובה הנכונה היא כמובן "להזמין אותו לבירה על חשבונך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תור לאוטובוס בלונדון. לא לעקוף
צילום: AFP
מומלצים