שתף קטע נבחר

הרב מוטי אלון: "הרגשתי מאוים ונסחט"

בשיחה עם תלמידים ומקורבים שבאו לחזק את ידיו במושבה מגדל, ותוכנה הגיע לידי ynet, מסר הרב את גרסתו לאירועים שהובילו לתלונה והכחיש שביצע עבירות מין בתלמיד. טוען: טעיתי כשהסכמתי להגבלות, זה היה כדי למנוע פגיעה בתלמיד

עשיתי טעות בכך שהסכמתי להגבלות שהוטלו עליי, וכעת אני מבקש שהתלונות יתבררו בדרכים המקובלות – כך אמר אמש (יום ב') הרב מוטי אלון, בעקבות הודעת רבנים בכירים בציונות הדתית כי טענות שהופנו כלפיו על הטרדה מינית נמצאו נכונות וכי נאלץ בשל כך להפסיק את פעילותו הציבורית. בשיחה עם עשרות תלמידים ומקורבים שבאו לחזק את ידיו בביתו שבמושבה מגדל, ושתוכנה הגיעה לידי ynet, מסר אלון את גרסתו לאירועים שהובילו לתלונה והכחיש כי ביצע עבירות מין בתלמיד לשעבר.

 

על פי הרב אלון, כשהיה ראש הישיבה התיכונית "חורב" בירושלים הוא נחשף למצוקה נפשית של תלמיד, ולבקשתו ניסה לסייע לו בהתמודדות איתן. בין היתר, מספר הרב, טפל התלמיד עלילות שווא נגד אנשים הקרובים לו. ראש הישיבה הפנה אותו לטיפול, וכאשר הרופא המליץ על אשפוז בכפייה הסכים הרב במקום זאת לקחת עליו חסות. לדבריו, כמה שנים לאחר מכן פנו אליו מפורום "תקנה" למניעת הטרדות מיניות בציבור הדתי, בשל תלונה שהוגשה נגדו על ידי התלמיד.

  

הרב אלון טוען כי כעבור תקופה קצרה הוצג לו מסמך הדורש ממנו לחדול מכל פעילות רבנית, חינוכית וציבורית למשך שמונה שנים, זאת מבלי שהתלונה נחקרה די. לדבריו, הוא עשה טעות כאשר הסכים להגבלות, אך הוא מסביר כי עשה זאת בעיקר כדי למנוע חילול ה' ופגיעה בתלמיד הכרוכים בפרסום הפרשה, וכן משום שהרגיש כי הוא מאוים ונסחט. בשיחה אמש, אמר למקורביו כי לאחרונה, כאשר הבין כי השנים חולפות והסנקציות רק מחמירות, פנה לאנשי "תקנה" וביקש לעשות להן סוף בפרסום הדברים ובחקירתם בדרכים המקובלות. וכך, לדבריו, נחשפה הפרשה.

 

"אני משוכנע שמעז ייצא מתוק", הוסיף אלון לבאי ביתו, "אין שמחה כהתרת הספקות". הוא הסביר כי כעת, כשאין עוד מה להסתיר, הוא מוכן לפעול בגלוי לטיהור שמו. עוד ציין כי אשתו וילדיו היו כל העת בסוד העניינים וכי הם עומדים לצידו.

 

הרב בני אלון נגד פורום "תקנה": גרם לחילול השם

אחיו של הרב מוטי, ח"כ לשעבר הרב בני אלון, התייחס בשיחה עם ynet לפרשה, ואמר: "אבן נגולה מעל לבו ועכשיו הוא מרגיש שהוא לא צריך להתחבא. הוא יכול לצאת ולהילחם על מה שהוא היה מנוע עד עכשיו, והפרסום כנראה יחייב אותו גם לתקוף".

 

על ההחלטה לדון בתלונה בפני פורום "תקנה"

טען בני אלון: "אני כאוב וכואב על ההתנהגות הסקטוריאלית הזו. יש מערכת חוקים במדינה אז הולכים לבית משפט, ואם זה לא פלילי - מי שמכם להיות בין דין צדק של מוסר? לפרסם את זה כי לא ציית להגבלות?! הפרשה הזו מוסיפה הרבה בושה לציבור הדתי ומשקפת חולשה ציבורית גדולה".

 

אלון האח מפקפק במידת המעורבות של חברי ההרכב שדן בעניין, ואמר: "השמות שהיו שם לא יודעים את הפרטים. אף אחד לא דיבר איתו". אז למה בכל זאת קיבל הרב מוטי את הדרישה לפרוש מעיסוקיו הציבוריים? "הוא רצה למנוע חילול ה' וגם כדי שלא יציקו לאותו בחור שהוא כנראה לא יציב. מתברר שזו הייתה שטות וטעות, כי בסוף דווקא אנשי פורום 'תקנה' גרמו לחילול ה'". 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי אלון
צילום: חיים צח
"אבן נגולה". האח, הרב בני אלון
צילום: חיים צח
מומלצים