שתף קטע נבחר

הומופוביה. זה כל הסיפור

בינתיים כולם מתעסקים בשאלות כלליות ומתרחקים ממקור הטראומה. יעל משאלי טוענת שהבעיה היא שהדתיים המומים מהעיסוק בנטיות המיניות של "הרב מוטי", יותר מהחשד שהטריד מינית תלמידים. ואת זה שום פורום לא יוכל לתקן

אכן, אסון קרה לנו. לא פחות. ההודעה הפומבית של פורום "תקנה" כאזהרה נגד מעשים של "הרב מוטי" יותר קשה לנו מכל טראומה מגזרית אחרת. " הרב מוטי" הוא מותג ששוויו עולה בהרבה על האיש הפרטי, הרב מוטי אלון.

 

כרגע עסוקים כולם בשאלות כלליות. מה זה הפורום הזה (ש"הרב מוטי" בקלות יכול היה להיות אחד מחבריו, ואיך זה שהוא לא?...), למה לא לפנות למשטרה? (למה כן? מכירים איזה נפגע תקיפה מינית ששמח שפנה למשטרה? לבית המשפט?) מה הפורום הזה מנסה להסתיר? (שאלה של אנשי תקשורת חילונים, צבועים וטפשים. חשיפה היא הסתרה?) ועוד ועוד, שאלות רחבות שאינן פוגעות בלב הטראומה.

 

אז בואו נבחן את עצמנו ביושר. ממה באמת אתם יותר מזועזעים? מהעיסוק בנטיות המיניות של "הרב מוטי", או מרמיזת אנשי "פורום תקנה" כי הטריד מינית תלמידים? נכון, רק על פי מה שפורסם, בינתיים זה עוד לא הוכח, אתם כבר יודעים שמדובר (כמו ש"הרב מוטי" בעצמו אמר הרי) בקושי בתלמיד אחד שגם הוא מעורער בנפשו. אבל בינכם לבין עצמכם, מה מבין שתי החשיפות יותר מזעזעת אתכם?

 

קבלו מבזק חדשות: למזלנו יש יותר רבנים הומואים שחיים בהסתרה והכחשה, מאשר כאלה שמטרידים מינית את תלמידיהם או בכלל. מזל, לא? כמובן תלוי איך אתם מתייחסים להומוסקסואליות. ולרבנים. ולרבנים כמו "הרב מוטי" בפרט. אני מהמרת על זה שאתם מעדיפים לגלות שזה הפוך. שיש יותר מטרידים מאשר הומואים. יותר קל לכם להתמודד עם סטיות פליליות (או מוסריות) מאשר לסטיות תקן טבעיות. שזה, בפני עצמו, כשל מוסרי דתי אמוני שכדאי לכם לחקור עם עצמכם.

 

ועוד כמה הערות לעצם העניין:

 

1. פורום תקנה – הכי נדרש, הכי לגיטימי, הכי אמין. (סביר להניח שגם שם יש הומואים ולסביות, יש לקוות שמטרידים אין ביניהם).

 

2. צריך לשמוח שלא מדובר הפעם בחשד להטרדת נשים.

הצרחות הפמיניסטיות הצפויות עד שיעמום היו מונעות מאתנו להתמודד עם אתגר חדש. יש רבנים הומואים בליגה הארצית.

 

3. משטרה? בתי משפט? זו האלטרנטיבה החילונית לפורום תקנה? לא תודה. מצד שני יש לי ביקורת משמעותית גם על הטיפול הסופר אלגנטי והמעוכב ב"הרב מוטי". גם פורום תקנה לא היה מוכן למוטט את העניין ההומוסקסואלי על הציבור הדתי. זו, לדעתי, הסיבה היחידה לכפפות המשי.

 

הומופוביה. זה כל העניין. כי אם "הרב מוטי" הומו, מה זה אומר על אלוהים ועל התורה?

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי אלון אמש
צילום: גילי אליהו
מומלצים