שתף קטע נבחר

תא"ל פארס לא מוותר ורוצה לחזור לשירות

לאחר שהוחלט כי תת-אלוף עימאד פארס יועמד לדין משמעתי, הוא יבקש להישאר בצבא. "עימאד טעה, עמד על טעותו ומוכן לספוג את העונש שמגיע לו. אבל כמו שנהגו במידתיות כלפי קצין אחר באותה דרגה ורמת בכירות - אין סיבה להשליך לפח את הקריירה המפוארת של עימאד", אמרו מקורביו

תת-אלוף עימאד פארס יוצא לקרב על חזרתו לשירות. "אני ראוי לחזור לצבא. מעולם לא פרשתי, אלא לקחתי אחריות על מעשיי", אמר הערב (יום ד') למקורביו, לאחר שהוחלט להעמידו לדין משמעתי בלבד, מפני שלא עלה ממעשיו חשד לפלילים. הקצין התפטר בעקבות הצהרה כוזבת שמסר למפקדיו על תאונה שביצעה אשתו ברכב צבאי. בסביבתו של תת-אלוף פארס ציינו, כי הוא הביע סיפוק מהחלטת הפרקליטות והוא מעוניין לשוב לצבא.

 

מקורביו של הקצין הזכירו את פרשת תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר, שעל אף שהורשע בבית דין צבאי והומלץ על עיכוב בקידומו, הא נותר בשורות הצבא ומכאן שאין כל סיבה שלא לנהוג כך גם במקרה של תת-אלוף פארס. "עימאד טעה, עמד על טעותו ומוכן לספוג את העונש שמגיע לו. אבל כמו שנהגו במידתיות כלפי קצין אחר באותה דרגה ורמת בכירות - אין סיבה להשליך לפח את הקריירה המפוארת של עימאד".

 

בשבועות האחרונים קיבל תת-אלוף פארס חיזוקים גם מקצינים בכירים בצה"ל, שציינו באוזניו כי קיימת תחושה ש"דינו" נגזר מוקדם מדי, לפני שהתבררו כלל הפרטים בפרשה ואם זו תסתיים מחוץ לבית הדין - יש לשקול בחיוב את השבתו למדים. "ההחלטה של הפרקליטות מכניסה את העניין כולו לפרופורציה הראויה, וממחישה כמה הפרשה גדלה למימדים שלא מתאימים לה", אמרו המקורבים והוסיפו כי מצפים שהרמטכ"ל יקבל את ההחלטה הנכונה באשר לאחד ממפקדי השדה הטובים ביותר.

 

סנגוריו, עורכי הדין אבי עמירם ורמי בולביל, עשויים להגיש חוות דעת נגדית בעניין, בטרם החלטת הרמטכ"ל באשר לצעד הפיקודי.

 

"ההחלטה אינה מטיבה עימו"

חוות הדעת שחיבר סגן הפרקליט הצבא הראשי, אלוף-משנה שרון אפק, אינה קובעת את המשך דרכו של הקצין הבכיר בצה"ל, אבל בהחלט אינה מטיבה עימו.

 

מעבר להחלטה להעמדה לדין משמעתי, הנוגעת לעובדה כי איפשר לאשתו לנהוג ברכב וגם לא דייק במילוי הטפסים הצבאיים בדין התאונה - שעשוי להסתיים בעונש מביך, ממליץ אל"מ אפק לרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי, לנקוט בצעד פיקודי הולם בגין אמירת השקר בנוגע לתאונה. "מעשיו של תא"ל פארס", כתב סגן הפצ"ר בחוות הדעת, "חתרו לכאורה תחת ערך האמינות, בכך שכשל באמירת שקר למפקדיו. למותר יהיה להכביר מילים בדבר חשיבות ערכי אמירת האמת והאמינות בצה"ל. ערכים אלו הם נשמת אפו של ארגון צבאי ובלעדיהם - אנה אנו הולכים?"

 

הפרקליטות הצבאית גלגלה את תפוח האדמה הלוהט לידיו של הרמטכ"ל

 אשכנזי, תוך קביעת כיוון: "נראה לכאורה כי המקרה מצדיק נקיטת צעדים פיקודיים משמעותיים", נכתב. "... שיקול הדעת בעניין מונח כולו לפתחם של המפקדים, המודעים לכלל השיקולים הרלוונטים. בטוחני כי יטפלו במקרה זה בדרך הנכונה והראויה".

 

עם חשיפת הפרשה התבטא הרמטכ"ל באופן חריף ונחרץ נגד המעשה שעשה תא"ל פארס, וגורמים בכירים בצה"ל העריכו גם הערב כי עמדתו תעמוד בעינה, ומכאן שהקצין הבכיר לא יוכל לשוב לשורות הצבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תא"ל פארס. כמו תא"ל תמיר?
צילום: אפי שריר
צילום: חיים זיו
עו"ד עמירם. חוות דעת נגדית
צילום: חיים זיו
מומלצים