שתף קטע נבחר

לופטהנזה מבטלת טיסותיה בקו פרנקפורט-ת"א

איגוד הטייסים של גרמניה הורה לטייסי החברה לפתוח בשביתה השבוע, במסגרת משא ומתן שמתנהל בין הנהלת החברה לטייסיה. טיסות ליעדים רבים בעולם בוטלו, ביניהן גם לישראל

שיבושים במערך טיסות לופטהנזה עקב שביתת טייסים בגרמניה. חברת התעופה הגרמנית הודיעה היום (שבת), כי החל מיום שני הקרוב, 22 לפברואר, ועד יום חמישי, 25 בפברואר, יבוטלו טיסות החברה בקו פרנקפורט-תל אביב בשני הכיוונים.

 

החלטה התקבלה על ידי איגוד הטייסים (VC) של גרמניה, בעקבות דרישותיהם של הטייסים לשמור על ביטחון תעסוקתי ומתן זכויות בנושאים שונים, ביניהן התערבות בהחלטות החברה בנוגע לחברות הבת שרכשה לופטהנזה, ומפעילה בתוך גרמניה ומחוצה לה. ההנהלה הודיעה שלמרות קניית חברות התעופה הקטנות, לא יפגעו זכויות הטייסים ומשכורותיהם.

 

בין הנהלת החברה והטייסים מתקיים משא ומתן מזה זמן מה, אולם הצדדים טרם הגיעו להסדר, ולפי הנהלת החברה דרישות הטייסים משמעותן התערבות בניהול החברה - דבר שאינו מקובל, לדידם של המנהלים. איגוד הטייסים אינו שבע רצון מהתפתחות הדברים, ולפני כחודש הודיע שישבות אם לא ייפתר המשבר, ובהצבעה שנערכה הוחלט על קיומה של השביתה.

 

אחת השביתות הגדולות ביותר בענף התעופה

בתקשורת הגרמנית מדברים על אחת השביתות הגדולות ביותר שיתרחשו בענף התעופה, ובהפסדים של מינימום 25 מיליון אירו ביום שייגרמו לחברה כתוצאה מהשביתה.

 

בהודעה שמסרה חברת לופטהנזה, נאמר כי "הנהלת החברה מצרה על כי למרות נכונותה ללכת לקראת הטייסים בדרישות הנוגעות לשמירת מקומות העבודה שלהם, אלה לא נענו להצעותיה ועל כן ההחלטה לפתוח בשביתה אינה מקובלת או סבירה גם בנסיבות אלה. לופטהנזה קוראת לאיגוד הטייסים לשקול את טובת החברה ונוסעיה ולבטל ללא דיחוי את ההחלטה לפתוח בשביתה".

 

הטיסות שצפויות להתבטל בקו לישראל הן:

 

  • יום שני-חמישי, 25-22 בפברואר, טיסה 686 - פרנקפורט - נתב"ג
  • יום שני-חמישי, 25-22 בפברואר, טיסה 687 - נתב"ג - פרנקפורט
  • יום שלישי, 23 בפברואר, טיסה 690 - פרנקפורט - נתב"ג
  • יום רביעי, 24 בפברואר, טיסה 691 - נתב"ג - פרנקפורט

 

טיסות לופטהנזה בקו מינכן-תל אביב פועלות כסדרן, כמו כן טיסה מספר 690 מפרנקפורט בימים שני, רביעי וחמישי וטיסה מספר 691 לפרנקפורט בימים שני, שלישי וחמישי.

 

נוסעים אשר הוזמנה עבורם טיסה לתאריכים בתקופת השביתה המתוכננת, יוכלו לשנות את מועד הטיסה בחברת לופטהנזה למועד אחר, ללא חיוב כספי. זאת במידה וכרטיס הטיסה שלהם הוצא לפני ה-18 בפברואר והם מתכוונים לטוס לפני ה-31 במאי 2010, מבלי לשנות את מסלול הנסיעה המקורי שלהם.

 

לופטהנזה פותחת החל ממחר ב-9:00 את מוקד שירות הלקוחות שלה כדי לתת מענה ללקוחותיה בארץ . מספר המוקד הינו: 1-80-9371937. מידע מעודכן על מצב הטיסות וביטולים צפויים, ניתן לקבל באתר האינטרנט של החברה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפסד של מיליונים. לופטהנזה
צילום: איי פי
מומלצים