שתף קטע נבחר

המגדל הגבוה בישראל יוקם בגבעתיים

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מחוז מרכז אישרה והעבירה להתנגדויות תושבים את תוכנית "הסיטי של גבעתיים", הכוללת הקמה של מתחם משרדים ומסחר מול הבורסה של רמת גן, ושתכלול מגדל בן 70 קומות - שתיים יותר ממגדל משה אביב - הגבוה בארץ כיום. את המתחם כולו תקים יורוקום נדל"ן

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מחוז תל-אביב במשרד הפנים אישרה היום (ב') להפקדה את תוכנית מתחם "הסיטי של גבעתיים". מדובר בתוכנית להקמת מתחם משרדים ומסחר בכניסה המערבית לעיר, בין הרחובות שפע טל וערבי נחל, ממזרח לנתיבי איילון. המתחם, שגודלו יגיע לעשרה דונם, יעמוד מול מתחם הבורסה ברמת-גן ויהווה המשך של הבורסה, במקביל למתחם 2,000 שיקום מצדה המערבי של הבורסה בשטחה של תל-אביב.

 

 

משמעות ההחלטה היא שהתוכנית תוצג לתושבי האזור, באופן שיאפשר לתושבים ולארגוני איכות הסביבה להגיש התנגדויות במהלך החודשיים הקרובים. לאחר שיוגשו ההתנגדויות וידונו הוועדה, תאושר התוכנית סופית.

 

התוכנית כוללת מגדל משרדים שיקים חברת יורוקום נדל"ן, שיהיה הגבוה ביותר בישראל ומהגבוהים במזרח התיכון ובאירופה. המגדל יוקם על שטח של כ-84 אלף מ"ר ויכלול 70 קומות. בכך יישבר השיא הקיים של גורדי שחקים בישראל - מגדל משה אביב ברמת גן, הכולל 68 קומות ומתנשא לגובה של 241 מטרים. משה אביב, שהקמתו הסתיימה בשנת 2003, היה בשעתו המגדל הגבוה ביותר במזרח התיכון, אך המגדל שיוקם בגבעתיים לא יזכה לתואר הזה, כיוון שמאז הוקמו במפרץ הפרסי המגדל הגבוה בעולם, בורג' דובאי, הכולל 200 קומות, וגורדי שחקים נוספים.

 

בנוסף, יכלול המתחם מגדלים נוספים אותם תקים יורוקום נדל"ן, שיכילו משרדים, מרכז כינוסים ושטחי מסחר משניים. בנוסף, מתוכננים שטחי ציבור בהיקף של 3,000 מ"ר שיכללו גם משרדים חדשים של עיריית גבעתיים. המתחם יהיה מחובר למעבר הולכי רגל למתחם רכבת ארלוזרוב ולמבני הבורסה ליהלומים.

 

אושרה גם תוכנית כיכר הבימה

בנוסף, אישרה הוועדה תוכנית להקמת כיכר מול תיאטרון הבימה, בין הרחובות אחד העם ושדרות רוטשילד בתל-אביב.

 

כיום בנויים במתחם שני מבני משרדים ומסחר בני שלושה קומות, אך בעתיד יוקמו במקום בניינים נוספים. התוכנית הקיימת ייעדה את האזור גם למגורים, אך התוכנית החדשה ייעדה אותו למבנים ומוסדות ציבור ותיירות. במגרש ייבנה, מתחת לפני הקרקע, מרכז תרבות ואמנות לעבודה, למידה, אימונים, חזרות, תערוכות ומופעים, ומעל פני הקרקע מלון עירוני. בקומת הקרקע יותרו שימושי מסחר כללי, מסחר הקשור לאמנות ואומנות כגון גלריה, חנות עיצוב, חנות לחומרי גלם לאמנים, ווכן בתי קפה ואוכל.

 

בנוסף, אישרה הוועדה תוכנית לבנייה נרחבת ברחוב המסגר בתל-אביב. מדובר בתוכנית לבנייה במגרש שכיום הוא ריק ומשמש כמגרש חניה. לפי התוכנית, יוקם על המגרש מגדל בן 10 קומות, שישמש למשרדים, מסחר ותעסוקה.


פורסם לראשונה 22/02/2010 17:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גבעתיים: תעבור את רמת גן
הדמיה: משרד האדריכלים אראב, אמנון משה ואמנון שוורץ
מומלצים