שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גורמים ברשות: "גבאי לא יוציא אותנו מהבוץ"
  ברשות השידור הופתעו ממינוי מנכ"ל משרד ראש הממשלה כאחראי על המשבר שם. בכיר ברשות סיפר על נתק בין המשרד לרוממה: "כל הפרסומים בנושא מגיעים אלינו מהתקשורת"

  ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה את מנכ"ל משרדו איל גבאי (42) לאחראי זמני לענייני רשות השידור. זאת, לאחר הודעת הפרישה של השר הממונה יולי אדלשטיין בשבוע שעבר.

   

  גורמים במערכת הפוליטית מסבירים את המינוי של גבאי בכך שאיש מן השרים אינו מעוניין "לקבל על עצמו את כאב הראש הזה", למרות שממשלתו של נתניהו מונה כ-30 שרים, חלקם ללא תיק. עוד הוסיף אותו גורם כי "יכול להיות שגבאי כן יצליח בתפקידו. במידה ולא, תמיד ישנה האפשרות שיוחלף, שכן מדובר במינוי זמני ולא קבוע".

   

  ובעוד שגורמים פוליטיים דווקא מוכנים לתת סיכוי לגבאי, שהיה בעברו מנהל רשות החברות הממשלתיות, ברשות השידור דווקא יוצאים כנגד המהלך. "אמנם אין לנו כל יכולת להתערב במינוי של נתניהו, אבל אחראי זמני לרשות בוודאי לא יכול לחלץ אותה מהמצב בו היא נמצאת, מהבוץ שבו שקעה" אמר הבוקר (ג') בכיר ברשות בשיחה עם ynet.

   

  בכיר נוסף ברשות השידור סיפר כי עד עתה לא התקבלה ברשות כל ידיעה על המינוי, וכי כל הפרסומים בנושא מגיעים דרך התקשורת בלבד. עם זאת, מקווים שם לטוב: "גם בתקופת כהונתו של שרון מונה מנכ"ל משרדו אביגדור יצחקי לטפל במשבר שהיה בערוץ 10 והנה, יצא מזה רק טוב. אולי גבאי גם יצליח לעשות את זה. לפעמים יש יתרון בכך ששמים בראש איש מקצוע ולא שר שמטבע הדברים עסוק יותר בעניינים פוליטים".

   

  בטרם נכנס לתפקיד שימש כאמור כמנהל רשות החברות הממשלתיות, ועוד לפני כן כמנהל הסניף הישראלי של חברת בקוק אנד בראון, בעלת השליטה ב"דפי זהב". על פי ההערכות, אחת הסיבות המרכזיות למינויו כאחראי על רשות השידור היא הרקע הכלכלי של גבאי והבנתו בטיפול במשברים כלכליים.

   

  קדימה: "נתניהו הופך את השידור לפוליטי מטעמו"

  במפלגת קדימה הגיבו למינויו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה לתפקיד הממונה על הטיפול במשבר ברשות: "נתניהו הופך את המעט שנותר מהשידור הציבורי לשידור פוליטי מטעמו.

  מדובר במהלך בוטה וחמור שכל תכליתו השארת הכתבים, העורכים וכלל עובדי הרשות תלויים בחסדיו ומרותו ומתוך כוונה ברורה להפוך את רשות השידור לשופרה הפוליטי של ממשלתו, תוך התכחשות לתפקידה כשופר ציבורי הנותן ביטוי לכלל הרבדים בחברה".

   

  עוד נמסר בתגובה: "קדימה קוראת לנתניהו להמשיך לאלתר באישור חוק רשות השידור אותו הניחה קדימה על שולחן הכנסת הקודמת, ועבר קריאה ראשונה, המנתק את הזיקה בין הפוליטיקאים לרשות - במקום להמשיך ולשמר את הזיקה הישירה והמסוכנת אותה נתניהו בחר להעמיק במודע. קדימה תגיש בשבוע הבא הצעת אי אמון בממשלה על ההתנהלות בכל נושא השידור הציבורי".

   

  ח"כ נחמן שי: "להורות על פסילת המינוי"

  בעקבות מינוי גבאי לממונה הזמני על רשות השידור, פנה חבר הכנסת נחמן שי ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להורות על פסילת המינוי ועל העברת הטיפול בנושא לאחד מהשרים ללא תיק. במכתבו ליועמ"ש כתב: "מדובר במהלך פוליטי, ציני וחמור ביותר, אשר דגל שחור מתנוסס מעליו, ושנועד להחזיר את השידור הציבורי עשרות שנים אחורה, למצב בו השידור הציבורי מהווה שופר פוליטי של הממשלה, תוך התכחשות לתפקידו כשופר ציבורי הנותן ביטוי לכלל הרבדים בחברה".


  ח"כ שי (מימין). "המינוי - מראית עין של מהלך פסול" (צילום: גיל יוחנן)

   

  עוד הוסיף שי: "העברת האחריות על רשות השידור למנכ"ל משרד ראש הממשלה, שהינו מינוי אישי של ראש הממשלה, מעלה חשש כבד לניגוד עניינים, לשימוש פסול בכוח השלטוני, ולניצול ציני של המשבר הקשה ברשות השידור לצרכים פוליטיים צרים.

   

  "כמו כן, העובדה שבמקום להטיל את הטיפול בנושא חשוב זה על אחד מאותם שרים רבים ללא תיק כנדרש על פי החוק, בחר ראש הממשלה להעביר את הטיפול למנכ"ל משרדו העסוק, מעוררת תמיהה בלשון המעטה ולכל הפחות מראית עין של מהלך פסול".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גבאי. יציל את רוממה?
  צילום: סבסטיאן שיינר
  לאתר ההטבות
  מומלצים